- 07 Nisan 2019

Mehmet Günsür Kimdir?

Mehmet Günsür, 8 Mayıs 1975’te İstanbul’da dünyaya geldi. Tatar kökenli bir ailenin 2. çocuğu olan Mehmet Günsür’ün, Zeynep adında bir ablası vardır.

mask

Mehmet Günsür kimdir?

Mehmet Günsür, 8 Mayıs 1975'te İstanbul'da doğdu. Annesi Sibel Günsür, babası Teoman Günsür'dür. Tatar orijinlidir. Çağdaş bale koreografı olan Zeynep Günsür isminde ablası vardır. 4 yaşından itibaren yüzme, kayak, tenis. Hatta, profesyonel tenisçi oldu.İtalyan Lisesi'ni bitirdi. Ardından Marmara Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladı ancak bu alanda hiç çalışmadı. Bir müzik grubuyla konserler veren Günsür, dört sene süresince lokanta işletmiştir.

Çocuk yaşta kameralar önüne geçse de oyunculuk eğitimini 25 yaşından sonra almaya başladı. İlk kameralar önüne geçişi 7 yaşındayken rol aldığı "Sana" reklam filmi ile oldu. Daha sonra Coca Cola, Mavi Jeans, Hotiç gibi markalarda çalışıp reklam ve fihristlerde yer aldı. Mankenliğin oyunculuktan güç olduğunu söyleyen Günsür, Cansu Dere'den bu mevzuda ders aldığına söyledi.


1988 senesinde ilk defa profesyonel oyunculuğa adım atıp Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda yayınlanan "Geçmiş Zaman Mimozaları" isimli dizide rol aldı. Bu dizide Rutkay Aziz, Filiz Akın ve Müşfik Kenter gibi oyuncularla rol aldı ve konutun ufak oğlu Sabih'i canlandırmıştı. Bir vakit oyunculuğa ara verdi ve bu yarıyılda Roxy adlı mekanı işletti. Aynı zamanda "The Dawn" adlı müzik grubunda çalıyordu.

Oyuncu olarak ilk farkedildiği ve çıkış yaptığı film Ferzan Özpetek'in 1997 seneyi imali "Hamam" oldu. Bu filmin ardından oyunculuk kariyerini geliştirmeye karar verdi.O filmden dolayı İtalya'dan bir tiyatro öneriyi aldı. "Bent" diye 79'da dağılan gay akımını anlatan bir oyunda başrol oynaması öneri edildi. 1998 senesinde 23 yaşında iken öneriyi kabul ederek İtalyan tiyatrosuyla 4 yıl turne yaptı.

1998 senesinde Star TV'de yayınlanan "Gizem Dosyası" isimli dizide çaylak dedektif rolünde görüldü. 2000 senesine gelindiğinde bir Yavuz Özkan filmi olan "Hayal Kurma Oyunları" isimli filmde Tarık Akan ile beraber rol aldı. Aynı sene İtalya'da "Bent" isimli tiyatro oyununda başrol oynadı. Kariyerine İtalya'da devam eden Günsür, 2001 senesinde "Tommaso" ve "Guida", 2002 senesinde "L'Italiano" ve 2003 senesinde "Papa Buono,II" isimli İtalyan üretimlerin yer aldı.

2003 senesinde Mustafa Altıoklar'ın idarediği "O Şimdi Asker" isimli sinema filminde içki bir genci canlandırdı. Aynı sene ATV'de yayınlanan "Bataryalı Bebek" isimli televizyon dizisinde rol aldı. "Anlat İstanbul" isimli filmde Ümit Ünal'ın sürüklediği kısımda mahalle resimcisini canlandırdı.

Televizyon dünyasında 2004 imali "Fırtına İnsanları" ve 2005 imali "Beyaz Gelincik" isimli dizilerle tanındı. Beyaz Gelincik isimli dizide "Mustafa" kişiliğini canlandıran Günsür, bu rol onu çok heyecanlandırdığı için İtalya'dan ufalamıştı ve yeniden bu rol ile hayran kitlesi gelişti.

2007 senesinde "Fall Down Dead" isimli sinema filminde Dominique Swain, David Carradine gibi adlarla beraber rol aldı.

2007 senesinde İstanbul Film Festivali'nde jüri azası vazifeyi yaptı.

Ailesiyle İtalya'da yaşarken Muhteşem Asır dizisi için Türkiye'ye geri döndü. Muhteşem Asır dizisinde Sultan Süleyman'ın en büyük evladı olan Şehzade Mustafa'yı canlandırdı. Bu dizide Kanuni Sultan Süleyman'ı Halit Ergenç canlandırırken, Şehzade Mustafa rolündeki Mehmet Günsür'un eşi Mihrünissa Sultan'ı Berrak Tüzünataç oynadı. Mehmet Günsür, 12 Şubat 2014 tarihinde rolü gereği öldürüldüğünden diziden böldü.

2014 senesinde rejisörü Çağan Irmak olan "Unutursam Fısılda" adlı filmde Mehmet Günsür, Hümeyra, Kerem Bursin, Farah Zeynep Abdullah ve Işıl Yücesoy ile beraber oynadı.

Mehmet Günsür, 2006 senesinde İtalyan rejisör Katerina Mongio ile evlendi. Ali d.2006, Maya ve d.2012 isimlerinde 3 çocuğu vardır.

Mehmet Günsür Kimdir?

Mehmet Günsür Kimdir?


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz