Didim'de Barış Güvercini 19. Kez Havalanacak

Bu yıl 19. su düzenlenecek olan ve Belediye Başkanı A. Deniz Atabay tarafından daha önceden bir gün yapılacağı açıklanan Didim Barış Şenliğinin içeriği ön toplantıda görüşüldü.

Büyütmek için resme tıklayın

Didim Belediye Meclis Salonunda yapılan Festival toplantısına Didim Kent Konseyi; Didim Derneği; Didim Turizm Derneği ;Didim Alevi Bektaşi Derneği Ve Cem Evi ; Atatürkü Düşünce Derneği ;Didim Karadenizliler Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği ;Didim Rotary Derneği Akköy Kültür Sanat Edebiyat Turizm ve Geliştirme Derneği, Didim Karadenizliler Güç Birliği Derneği, Didim Yöresi Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Didim Rumelili Romenler Derneği, Didim Halkoyunları Gençlik Spor Klubü Derneği, Didim Yelkencilik ve Yatçılık Spor Kulübü Derneği, Didim Gazeteciler Cemiyeti Derneği, Didim Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Didim Eğitimsen, Didim Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Didim ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Tüm Bel Sen, Akbük Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı, Didim Kibele Kadın Dayanışma Derneği, Didim Cumhuriyet Halk Partisi, Didim Milliyetçi Hareket Partisi, Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği, Didim Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Didim Halkların Demokratik Partisi, Didim Adalet ve Kalkınma Partisi, Didim Ticaret Odası; Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası; Didim DİTAB ( Didim Turizm Altyapı Birliği ) adına söz sahipleri katıldı.

Her katılımcı Festivalin içeriğiyle ilgili fikir ve önerilerini sundu; bu ön görüşmenin ardından ortak bir fikir birliği içerisinde organizasyon çalışma kurulu oluşturularak , çalışma grubu belirlendi. Çalışma grubunda görev almayı kabul eden isimler ise Didim Alevi Bektaşi Derneği ve Cem Evi adına Ali Abbas Aydın, Didim Halkoyunları Gençlik Spor Klubü Topluluğu adına Esra Polat, Didim Gazeteciler Cemiyeti Derneği adına Ergun Korkmaz, Didim Eğitimsen Adına Turgay Elç, Didim Kültür Mirasını Koruma Derneği adına Mustafa Şentürk oldu.

Bu yıl ki Barış Festivalinin temasının “Barış ve Çocuklar” olması noktasında fikir birliğine varılırken, bu yıl 19. su düzenlenecek olan Barış şenliğinin ana teması “Barış ve Çocuklar” sloganı ise “ en çok da çocukların barışa ihtiyacı var.” Olduğu bildirildi

16 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?