Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden okul önlerine trafik önlemleri!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OKUL ÖNLERİNDE TRAFİK AKIŞININ YAVAŞLATILARAK, YAYA GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA BU YIL 417 NOKTADA DAHA HIZ KESİCİ KASİS YAPTI.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaya güvenliğinin en üst seviyede tutulması amacıyla bu yıl okul önlerinde belirlenen 417 noktada“hız kesicikasis”yaptı. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ayrıca 14 okulun önüne“yaya butonlu sinyalizasyon sistemi”kuruldu.

Başkent’te daha rahat trafik akışı sağlanması, güvenli ve keyifli bir sürüş keyfi yaşanması için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, yaya güvenliği için de tüm önlemleri almaya devam ediyor.

Gerek sinyalizasyon, gereksekasisuygulaması yapılan tüm yaya geçidi noktalarında, gerekli görülen trafik işaret ve levhalarıyla ilgili önlemleri alan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, diğer çalışmalarını da tüm hızıyla sürdürüyor.

KASİS VE YAYA BUTONLU SİNYALİZE...

Geçtiğimiz yıl trafik yoğunluğu ve akışına göre hız kesici kasislerin 170 noktaya yapıldığını, bu sayının bu yıl 417’ye çıkarıldığı bilgisini veren Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık,“ihtiyaç duyulan yerlerin tespiti halinde, yeni hız kesici kasismontaj çalışmalarımız devam edecek”dedi.

Kasislerin gece görüşüne uygun reflektör bantlarının da bulunduğunu ifade eden Durlanık, uygulamanın hastane önlerinde de sürdürüldüğünü belirterek, bu yıl içerisinde 14 okulun önüne de“yaya butonlu sinyalize sistemi”kurulduğunu söyledi.

SÜRÜCÜLERE UYARI

Yollarda sürücülerin hız limitlerine uygun seyretmeleri, trafik işaretleri ve sinyalizasyon sistemlerine uymaları halinde, bölgede yer alan hassas yol kullanıcılarının güvenliğinin maksimum düzeyde sağlanacağını vurgulayan Durlanık, yayalar kadar sürücülerin de bu konuda dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti.

Toplumsal farkındalık ve bilinçlenme konusunda eğitim faaliyetleri yürüttüklerini de belirten Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı Mümtaz Durlanık,“Sürücülerimizin sadece hastane ve okul önlerinde değil, her zaman dikkatli bir sürüş yapmalarını istiyor, asıl uyarı ve sınırlamanın, kişinin kendisinde olduğunu hatırlatıyoruz”uyarısında bulundu.

08 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?