Karşıyaka Üniversite Kenti Olacak

KARGEM’de eğitim gören ve bu yılki sınavlarda istedikleri üniversiteye girme hakkı kazanan öğrencilerle bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka’nın eğitim ve üniversite kenti olacağını söyledi. Akpınar "Karşıyaka’da üni

Büyütmek için resme tıklayın

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, bu yılki üniversite sınavlarında yine önemli bir başarıya imza attı. Sınava giren 113 öğrenciden 55’i istedikleri üniversitelere girme hakkını elde etti. Başarılı öğrenciler ve aileleri ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, çiçeği burnunda üniversitelilere 150’şer liralık hediye çeki dağıttı. Akpınar, başarılı öğrencilerle ’selfie’ çektirmeyi de ihmal etmedi. Toplantıda konuşan Başkan Akpınar, Karşıyaka’yı bir üniversite kenti yapmak için çalıştıklarını söyledi.

ÜNİVERSİTEYE ÇOK AZ KALDI

Başkan Akpınar "Eğitime önem vermeye ve başarılı öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Yaşamın her alanında insana dokunan ve doğumdan ölüme kadar insana sahip çıkan belediyecilik anlayışımıza devam edeceğiz. Karşıyaka’ya bir vakıf üniversitesinin tıp fakültesini getirmeyi ve bir Karşıyaka Üniversitesi kurmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Çok küçük pürüzler kaldı. Yani Karşıyaka bir üniversite kenti olacak, eğitim üssü olacak. Biz, Türkiye’de markalaşmış olan Karşıyaka’yı dünyada da marka haline getirmeye çalışıyoruz. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz. En güzel kararları da birlikte alacağız" dedi.

ÖĞRENCİLER DE MUTLU

KARGEM’de okuyarak üniversiteyi kazanan öğrenciler adına konuşan Döne Hanlı ise "KARGEM için sadece dershanecilik denemez. Bildiğiniz sosyal hizmet. Ben burada eğitim gördüğüm süreçte çok fazla arkadaş ve kardeş kazandım. Eğitime yönelik çalışmalarınızın ve sosyal projelerinizin artarak devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

16 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?