Yargıtay, Başkan Yılmaz’a Verilen Cezayı Bozdu

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Hayvan Hakları Federasyonu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2012 yılında açılan...

Büyütmek için resme tıklayın

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Hayvan Hakları Federasyonu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2012 yılında açılan ve 6 bin liralık tazminata hüküm verilen davayı "Usul ve yasaya aykırı olduğu" gerekçesiyle, Başkan Yılmaz lehine bozdu.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, İstanbul 19'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi'nce verilen 6 bin TL'lik manevi tazminat kararı bozulurken, gerekçede, "Mahkemece, davaya konu olan beyanların "İfade özgürlüğü" kapsamında kaldığı, davacının kişilik haklarına saldırı niteliğinde olmadığı gözetilerek, istemin tümden reddine karar verilmesi gerekirken, kısmen kabulü doğru görülmemiş ve bu bozmayı gerektirmiştir" denildi.

Bolu Belediyesi, hayvanların korunması ve bakımına yönelik çok sayıda projeyi uygulamaya koymaya devam ediyor.. Modern ve sağlıklı barınağa sahip Bolu Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavi, kontrol, beslenme, aşı, kısırlaştırma gibi çok sayıda örnek çalışmalara imza atıyor. "Siz de sahiplenerek bir hayat kurtarın" gibi kampanyalarla barınakta yaşayan hayvanlara sıcak bir yuvaya kavuşturmak ve sahiplendirmek için çalışmalar yürüten Bolu Belediye, kış aylarında barınaktaki köpeklerin üşümemesi için ampul sistemi ile ısıtma yapıyor. Bolu'da sokak hayvanları yaz aylarında da aşırı sıcaklarda duş sistemi ile serinletiliyor. Yine Belediye tarafından şehrin farklı yerlerine kurulan kedi beslenme ve sığınma evlerinde ise sokakta yaşayan çok sayıda kediye beslenme ve barınma imkanı sağlanıyor.

18 Mart 2016 - Etkinlik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?