14 Ağustos Rabia Günü

Genç Memur Sen Kilis Temsilcisi Mehmet Emin Özdil, Dünya Rabia Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kilis Temsilcisi Mehmet Emin Özdil, Şehitler Parkında düzenlenen basın açıklamasında yaptığı konuşmada, Rabia, artık Mısır’da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adı olduğunu ifade ederek, “Esma, Sisi’nin vahşet kurşunlarıyla şehit olan Mısırlı mazlum ihvanın sadece adı değil, insanlığın demokrasi, özgürlük ve adaletin hakim olduğu bir dünya inşa etmek Ağustostaki ısrarının adıdır. 14 Ağustos, insanlığın dünyaya sahip çıktığı gündür. 14 Ağustos ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gündür. 14 Ağustos Mısır’ın darbecisi Sisi’nin Suriye’nin canisi Esad’ın Filistin ve Gazze’de kan pazarı kuran Netenyahu yönetimindeki Siyonist katil İsrail’in Doğu Türkistan’da Müslüman kıyımı yapan zalim Çin’in Mali’de Arakan’da Orta Afrika’da Muhammedi bedenleri vahşet ve işkenceyle tanıştıran insanlıktan nasipsiz yönetimlerin Halep’te Şengal’de Telafer’de dünyanın farklı yerlerinde farklı dinlere farklı mezheplere farklı milletlere mensup mazlumlara zulüm ederek insanlığı katleden zalimlerin kabus günüdür.14 Ağustos insanlığın vicdanını dünyada hakim kılmak isteyen bütün insanların zalimi def etmenin merhamet ve adaleti insanlığa hediye etmenin, ümmet olmanın ilk şartı olduğuna inanan bütün Müslümanların ayağı kalkma günüdür.”

Basın açıklamasına Memur Sen Kilis İl Temsilcisi Bekir Şan ile Memur Sen’e bağlı İl Temsilcileri katılırken, polis Şehitler Parkı ve civarında geniş güvenlik önlemi aldı.

14 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?