BÜYÜKŞEHİR NUMARATAJ EKİPLERİ, AFRİN ŞEHİDİ OĞUZ KAĞAN USTA İLE FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU VE HASAN CELAL GÜZEL’İN İSİMLERİNİ TAŞIYAN LEVHALARI YERİNE TAKTI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ŞEHİT İSİMLERİ İLE BİR DÖNEM TÜRKİYE SİYASİ TARİHİNE YÖN VEREN SİYASETÇİLERİN İSİMLERİNİ BAŞKENT’İN CADDE VE SOKAKLARINA VEREREK, VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERİYOR.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediyesi, cadde ve sokaklarda yaptığı isim değişiklikleri ile Şehitlerimizin ve Türk Siyasetine yön veren kişilerin adını cadde ve sokaklarda yaşatmaya devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan kararla; Türkiye’nin sınır güvenliği için Suriye’de başlattığı Zeytin Dalı harekâtında şehit düşen Oğuz Kağan Usta’nın adı Çankaya ilçesi Aşıkpaşa ve Metin Oktay Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan 223. Cadde’ye ayrıca Gölbaşı ilçesi Seğmenler ve Şafak Mahalleleri sınırları içinde bulunan Karanfil Caddesi’ne verildi.

2015 yılında İzmir Ege Üniversitesi'nde, bölücü terör örgütü yandaşlarınca öldürülen Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismi de Etimesgut ilçesi İstasyon Mahallesi sınırları içinde bulunan 2310. Cadde’ye verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Bakan Vekilliği gibi önemli görevler üstlenen merhum siyasetçi Hasan Celal Güzel’in adı ise Çankaya ilçesi Kızılırmak Çukurambar ve İşçi Blokları Mahallesi sınırlarında bulunan 1427. Cadde’ye verildi.

İsimlerin yazılı olduğu levhalar, Büyükşehir Belediyesi Numarataj ekipleri tarafından yerlerine takıldı.

21 Eylül 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?