Mustafa Ak, Bir Hayalim Var Projesi ile bu hafta, 10 yaşındaki Umut Avcu’nun hayalini gerçekleştirdi

Keçiören Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlere ilişkin işaret ettiği Gönül Belediyeciliği seferberliği kapsamında vatandaşın gönlüne dokunan projelerle çalışmalarını sürdürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen Bir Hayalim Var Projesi ile bu hafta, 10 yaşındaki Umut Avcu’nun hayalini gerçekleştirdi.

AVCU, HAYALİNİ NASIL DUYURDU?

KEDEM (Keçiören Eğitime Destek Merkezi) öğrencilerinden10 yaşındaki Umut Avcu, Bir Hayalim Var Projesi kapsamında dağıtılan formda yer alan kutucuğa hayalini yazdı. Avcu, tekerleği bozuk olan bisikletinin yaptırılmasını ve ardından da Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’la bisiklet sürmek istediğini belirterek, “Başkanla bisiklete binmek istiyorum ama bisikletimin tekeri bozuk, yaptırılmasını istiyorum” sözlerini kaleme aldı. Ardından Keçiören Belediyesi yetkilileri Avcu’nun ailesine ulaştı. Yetkililer Avcu’nun hayalini Başkan Ak’a bildirdi.

BİRLİKTE BİSİKLET SÜRDÜLER

Çocuklara yönelik sosyal ve kültürel çalışmalarıyla sıkça gündeme gelen Başkan Ak, 10 yaşındaki Umut Avcu’nun talebini yerine getirmek için gerekli talimatları vererek eski bisikletin yerine yeni bir bisiklet hediye etti. Hediye edilen bisikletle Kalaba Kent Meydanı’nda tur atan Avcu’ya eşlik eden Başkan Ak, Avcu’nun iki hayalini de yerine getirmiş oldu. Avcu, Bir Hayalim Var Projesi ile hem yeni bir bisikletin sahibi oldu hem de Başkan Ak’la bisiklet sürme hayalini gerçekleştirdi.

“GELECEĞİMİZE YATIRIM İÇİN HAYALLERE DOKUNUYORUZ”

Çocukların bir değer olduğunu ifade eden Başkan Ak, “Yarınlarımız olan çocuklarımızın hayallerine çeşitli yollarla ulaşmaya çalışıyoruz. Çocuklarımıza hayallerini gerçekleştirebileceklerini hissettirmek ve daha özgüvenli bir nesil yetiştirmek için hayallerin gerçekleşmesine ön ayak oluyoruz. Küçük de olsa büyük de olsa her bir çocuğumuzun hayallerini önemsiyoruz. Çocukların masum hayallerini yerine getirmeyi ben çok seviyorum. Bu hayallerin yavaş yavaş büyüyeceğine, vatana ve millete hayırlı işler yapacak nesilleri yetiştireceğimize inanıyorum. Çocuklarımızın hayallerine dokunurken aynı zamanda geleceğimize yatırım yaptığımızın farkında olmalıyız” dedi.

“ÖNCE İNANMAMIŞTIM”

Umut Avcu’nun babası Harun Avcu, “Umut sürekli olarak bisikletini tamir ettirmemi istiyordu. Ben de imkânım olmadığı için erteliyordum. Umut’un mektubu üzerine Keçiören Belediyesi tarafından arandık. Başkanımız bizi belediyeye davet etti. Eski bisikleti tamir ettirmek yerine yeni bir bisiklet hediye ederek bizi daha da mutlu etti. Ben böyle bir şeyin olacağına önce inanmamıştım. Allah, başkanımızdan razı olsun” diyerek Başkan Ak’a teşekkür etti.

Başkan Ak, bisiklet turunun ardından hediye ettiği bisiklete dikkatli bineceğinin sözünü Umut Avcu’dan alarak, bisikletin hayırlı olması temennisinde bulundu.​

04 Ekim 2018 Ankara/ Keçiören- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?