ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT’TE TARIM VE HAYVANCILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARLA PROTOKOLLER İMZALAYACAK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE BULUNAN BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ ÇİFTÇİLERİN KULLANIMINA VERİLECEK.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve çiftçilerin ekonomik yönden desteklenmesi noktasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla önemli kararlara imza atmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir bünyesinde bulunan bitki koruma ürünlerinin çiftçilerin kullanımına verilmesi konusunda protokol yapılmasına ilişkin Başkanlık yazısını oy birliğiyle kabul etti.

ÇİFTÇİLERE EKONOMİK DESTEK

Göreve geldiği ilk günden itibaren Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları doğrultusunda çiftçilere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Tuna, bu desteklerin çeşitlendirilmesi yönünde projeler hazırlatıyor.

Meclis’e sunulan Başkanlık Yazısında,“Üreticilerin, üretim alanlarında karşılaştıkları hastalık ve zararlılarla mücadele etmelerine destek olmak, ürün verimliliğini artırmak ve çiftçilerimize ekonomik katkı sağlamak amacıyla, Büyükşehir bünyesinde bulunan bitki koruma ürünlerinin çiftçilerin kullanımına verilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla protokol yapılması…”ifadesi yer aldı.

YENİ DESTEKLER YOLDA

Kırsal ilçelerde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların da ekonomik olarak desteklenmesi amacıyla Başkan Tuna imzalı bir başka Başkanlık yazısı da Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü.

Hayvan üretiminin geliştirilmesi, hayvansal üretimden elde edilen gelirin artırılması ve buzağı kayıplarının önüne geçilebilmesi amacıyla hazırlanan Başkanlık Yazısında;“Büyükşehir Belediyesi’nce ilçelerde tespit edilen ihtiyaçlar veya Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilgili kurumların talepleri doğrultusunda protokol yapılarak, mal ve hizmet alımı yapılması”na yönelik karar da oy birliği ile kabul edildi.

03 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?