Mahalledeki Projektörlerin Sökülmesine Tepki

Manisa’nın Yunusemre İlçesi Barbaros Mahallesi Aliağa Cami cemaati, Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından cami içi ve dışında yer alan projektörlerin sökülmesine tepki gösterdi. Cami önünde toplanarak yetkilere seslerini yükselten cami cemaati, söküle

Büyütmek için resme tıklayın

Yunusemre İlçesi Barbaros Mahallesi sakinlerinin derdi bitmiyor. Mahalle içerisinde yer alan çocuk oyun parklarındaki projektörlerin ardından, yine aynı mahalle içerisinde bulunan Aliağa Camii’ndeki projektörlerin sökülmesi cami cemaati tarafından tepkiyle karşılandı. Cami önünde toplanan cemaat projektörleri söken Gediz Elektrik Dağıtımı Şirketi’ne tepki gösterdi. Her sıkıntının Barbaros Mahallesi sakinlerini bulduğunu dile getiren Mahalle Muhtarı Siyami Alak, “Önce çocuk oyun parkındaki projektörleri söktüler. Şimdi de gelmişler caminin avlusundaki 2 projektörü sökmüşler. Camilerin avlularındaki projektörlerin sökülmesini istemiyoruz. Barbaros Mahallesi devletin her türlü kahrını çeken ve gerçekten de sessiz kalan bir mahalle. Her gelen sıkıntı bizi bulmaya çalışıyor. Biz bunları istemiyoruz. Biz haklarımız neyse genel haklarımız onları istiyoruz. Vatandaşın burada camiye girip, daha güzel yaşanması için daha güzel abdest alması için ışıklandırmasının daha güzel olması lazım. Bu Allah evlerine el uzatanlara kesinlikle müsaade etmiyorum ve kesinlikle karşılarındayım. Bugüne kadar devlet gereken şeyleri yapmış ama bundan sonra ne oluyor da bizim camideki projektörler sökülüyor. Bunları istemiyorum. Gereken neyse bunu yapsınlar” dedi.

Caminin sürekli cemaatleri arasında bulunan 89 yaşındaki Mehmet Salih Yaman, “Camiye gelemiyorum. Gözlerim görmüyor. 89 yaşındayım” dedi.

Bir diğer cami cemaatlerinden Ali Rıza Köse ise, “Camiye bazen akşamları geldiğimde karanlık oluyor. Hiç kimseyi göremiyorum. Camiye içine girmeyeceğiz. Biz diyoruz ki cami ışıklandırma güzel olsun. Işıkları yansın” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından projektörlerin sökümüne dahil hiçbir açıklama yapılmadı.

14 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?