Başkan Emeksiz Çaycuma Köylerindeki Oy Oranlarını Açıkladı

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanı Av. Vedat Emeksiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Çaycuma’da bulunan köylerdeki oy oranlarını açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan Vedat Emeksiz açıklamasında, "10 Ağustos pazar günü Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Çaycuma’mızda da yüzde 52’lik bir oy desteği ile Cumhurbaşkanı seçtik. Bildiğiniz üzere Çaycuma 83 köy ve bu köylerde yaşayan 55 bin vatandaşımızla kırsalın şehir merkezine göre çok daha kalabalık olduğu ülkemizdeki ender ilçelerden biridir. Geçtiğimiz günlerde belde merkezlerimizdeki Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını sizlerle paylaşmıştım. Aşağıda ise köylerimizde ortaya çıkan tabloyu sizlerle paylaşacağım. Bu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 83 köyümüzün 75 tanesinde oylarımız artmıştır. 30 Mart seçimleri ile kıyasladığımızda, hem de karşımızdaki çatıya rağmen, oylarımızın arttığı bu 75 köyümüzün başta muhtarları ve Ak partimizin köy temsilci ve delegeleri olmak üzere tüm köy halkıma tek tek teşekkür ediyorum, en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 30 Mart yerel seçimi ile kıyaslandığında 10 Ağustosta oylarını en çok arttıran ilk 5 köyümüz ve artış oranları, Esentepe yüzde 20,5, Kızılbel yüzde 17,8, Muharremşah yüzde17.4, Dağüstü yüzde 17,3, Ahatlı yüzde 14,7 olmuştur. 30 Martta verdikleri oyu Türkiye’nin gücüne güç katmak üzere en yüksek bir oranda arttırarak 10 ağustosta veren bu çok değerli köy halkıma da şükranlarımı sunuyorum. 10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 83 köyümüz içerisinde Erdoğan’a en çok oy veren ilk 5 köyümüz ve verdikleri oy oranları, Akçahatipler yüzde 81,4, Hacıosmanlar yüzde 77,1, Taşçılı yüzde 76,8, Kızılbel yüzde 76,6 Şeyhler yüzde 75,2 şeklinde gerçekleşmiştir. Bu fevkalade yüksek oy destekleri için bu köy halkımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir de bu seçimde en az oy aldığımız köy ise Esenlik köyü olmuştur" ifadelerini kullandı.

16 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?