Chp Pm Üyesi Karayalçın Hatay'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi Murat Karayalçın, 8-9 ay sonra Türkiye açısından çok önemli bir seçim yapılacağına dikkat çekerek, parti olarak örgütlerle ilgili neler yapılacağı ve izlenecek genel siyasetin bir an önce belirlenmesi

Büyütmek için resme tıklayın

Defne Belediyesi’nin organize ettiği “Ortak Akıl” toplantısı için Hatay’a gelen Murat Karayalçın, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nu ziyaret etti.

Defne Belediyesi’nin yaptığı “Ortak Akıl” çalışmasının örnek teşkil etmesi gerektiğini savunan Murat Karayalçın, “Eski bir belediye başkanı olarak tüm belediyelerin bu çalışmayı yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Bir nezaket ziyaretinde bulunmak için ilimizdeyiz. Buradan da Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğim” diye konuştu.

CHP’nin içerisinde bulunduğu sürece ilişkin açıklamalarda bulunan Karayalçın, “Bir seçim tamamlandı. 8-9 ay sonra Türkiye için çok önemli olan başka bir seçim yapılacak. Hem 30 Mart seçimlerinin hem de 10 Ağustos seçimlerinin değerlendirilmesi ve yapılacak milletvekilliği seçimleri için partimizin çalışmalara başlaması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Geçmiş seçimlerin iyi analiz edilmesi gerektiğine de vurgu yapan Karayalçın, “Örgütlerimizle ilgili neler yapılacağı ve izlenecek siyaset bir an önce belirlenmeli. Bu çalışmalar yeni bir anlayışla örgütlenmeli. Genellikle SHP ve CHP çizgisinde bu çalışmalar hep sözlü olarak yapılabilir hale geldi. Toplanan platformlarda parti üyelerimiz düşüncelerini dile getirdi. Parti yöneticilerimiz de sözlü yanıtlar vererek kendi görüşlerini seslendirdiler. Ancak bu eleştiri ve öneriler sözlü olduğu için uçtu gitti. Bunların bir metne dayanmasının uygun olacağını düşünüyorum. Bir yazılı metin hazırlanmalı. Görüş ve öneriler yazılı metin üzerinden iletilmeli. Bu yeni bir yaklaşım ve yeni bir anlayış olur. Eğer böyle yapılırsa CHP diğer siyasi partilere örnek olur. Umarım bu çerçevede bir çalışmayı ortaya koyarız” dedi.

14 Ağustos 2014 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?