ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARA İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI, ASKER VE SİVİL VATANDAŞLARA “YANGINLA MÜCADELE” KONULU EĞİTİM VERDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı, belirli periyotlarla kamu ya da özel, asker ve sivil vatandaşlara “Yangınla Mücadele“ konulu eğitim vermeyi sürdürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Son olarak uzman eğitmenler tarafından; Cumhurbaşkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Destek Kıtaları Komutanlığı, Jandarma Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı 4. Kolordu Komutanlığı’nda askerlik görevlerini yapan 110 er ve sivil katılımcılara uygulamalı ve teorik bilgi verildi.

YANGINLA MÜCADELENİN ÖNEMİ

Temel Yangın Söndürme Eğitimi süresince verilen teorik eğitimlerde, yangın öncesi alınması gereken tedbirler, yangın çıkış nedenleri, yangın ekipmanları ve binalarda olması gereken yangın önleyici tedbirler tek tek anlatıldı.

Katı-sıvı-gaz yangınlarını söndürme, yangının safhaları, müdahale çeşitleri, yangın anında yapılması gerekenler ve yangın yerinin tahliyesi gibi konularda da eğitime katılanlara ayrıntılı bilgi verildi.

EĞİTİMLERDE MEMNUNİYET

Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan ve Ankara İtfaiyesine yangın söndürme eğitim programına katılan Sabiha Bilgin, aldığı eğitimin son derece faydalı olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

“Tehlikeli Madde Güvenlik danışmanlığı sertifikası alabilmek için burada eğitime katıldım. 3 gün süreyle toplam 15 saat teorik ve pratik eğitim aldık. Bu eğitim oldukça yararlı oldu. İş bulma açısından aldığım sertifika bana artı değer katacak. Eğitim imkanı sağlayan Belediye Başkanımıza ve bize yardımcı olan eğitmenlerimize teşekkür ederim.”

Ankara İtfaiyesi kampüsü içinde yapılan tatbikatlarda, yangın söndürme tüplerinin kullanımını, akaryakıt ve propan gazı yangınlarına nasıl müdahale edileceği her bir kursiyere uygulamalı olarak gösterildi.

17 Aralık 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?