Kayseri’nin En Çok Tercih Edilen Diş Kliniği

Diş sağlığı hayatımızı doğrudan etkileyen bir alandır. Ağrıyan, çarpıt, lekeli dişlerle hiç birimiz yaşamak istemeyiz. Buna rağmen ise çoğumuz dişlerimizle ilgilenmemekteyiz. İmplant ve ortodonti tedavileri de diş bakımında önemli bir yer edinmektedir.

Büyütmek için resme tıklayın

İlk olarak implantın tanımıyla başlayalım. İmplant; zamanla bir nedenden dolayı kaybedilmiş dişlerin yerine yerleştirilmesi amacıyla, çene içerisine konulan tercih olarak vida şeklinde yapay olan diş köküdür. Ortodonti ise çene kemikleri üzerinde dişlerin çene hem estetik hem de görevlerini yapacak biçimde konumlandırılmasını üstlenen diş hekimliği alanıdır. Merkezi kayseri olan bir firma olarak Kayseri implant hastanesi ve Kayseri ortodonti alanlarında hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

İmplant konusunda sıkça gelen sorulardan birisi de bu tedavi sonrasında diş teli takılıp takılamayacağıdır. Evet bu tedavi sonrasında diş teli takabilirsiniz ama burada öncelikle olması gereken önce ortodontik tedavinin yapılmasıdır. Nedeni ise bu tedavi ile dişerin kökleri doğru olması gereken yere hareket ettirilmiş olur. Bunun sonucunda hazır olan diş kemiği boşluğuna implant konulabilir. Bu tedaviye gerek olmaması ya da hastanın istemediği durumlarda yine uygulanabilir.

İmplantta dikkat edilmesi gerekenler

İmplantlı kişilere diş teli takılmakla birlikte bu hususta dikkatli olmak gerekir. Kayseri implant tedavisinde öncü olarak bu husus da uyarılarda bulunacağız. İmplantlı bir ağızda ortodontik tedavi dişlerin çapraşıklık ve bozukluk durumlarına göre farklılık gösterecektir. Kayseri ortodonti klinikleri tedavisinde doğal dişleriniz tabiri caizse çene kemiği içinde hareket ettirilir. Bu nedenle implant uygulamasından sonra çene kemiğine kaynaşacaktır ve hareket etmeyecektir. Yani yapay diş olan implant doğal diş gibi hareket edemez. Ortodontik tedaviye ihtiyacı olan bir dişe daha önce implant yapıldıysa, dğer dişlerinde seviyelendiirlmeleri zorlaşacaktır. Bazı durumlarda ise imkansız hale gelecektir. İmplant uygulaması olmasına rağmen ortodontik tedaviye başlanılması halinde doğal dişler implantlara temas ederlerse köklerinde kısalma ya da erime durumları ortaya çıkabilir.

İşi uzmanına yaptırın

Kayseri implant ve kayseri Ortodonti alanında hastalarına müdahalede bulunan implant ve ortodonti tedavileri süreçlerinde dikkatli olunmasını önermektedir. Bu nedenle bu işi uzmanın kişilerden tedavi almak önemlidir. Kayseri’de en çok tercih edilen Diş Kliniği Ortoperio gitmenizi tavsiye ederiz. Ayrıntılı bilgileri adresinden öğrenebilirsiniz.

18 Aralık 2018 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?