Taşkın Koordinasyon Kurulu Toplandı

Siirt İli Taşkın Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, DSİ 10. Bölge Müdür Yardımcısı Fırat Tutşi, 104. Şube Müdürü Yusuf Korkutata, taşkın koordinasyon kurulu üyeleri ve görevli teknik ekip katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz, il sınırları içerisinde sel baskınlarının, can ve mal kaybına neden olmaması için yasa ve yönetmelikler çerçevesinde çeşitli tedbirler alınması gerektiğini söyledi. Toplantıda, Devlet Su İşleri 10. Bölge Müdürlüğü tarafından, yaşanan taşkınların sebepleri ve alınması gereken önlemler ile ilgili sunum yapıldı. Toplantıda, Siirt ili sınırları içerisinde sel baskınlarının, can ve mal kaybına neden olmaması, mevcut taşkın kontrol tesislerinin amacına uygun işletilmesi, akarsu yataklarının korunması, merkez ve köprülerin gözden geçirilerek yetersiz kapasitede olanların yeniden projelendirilerek inşaatları bir an önce başlatılması için kurumların ve belediyelerin programlarını buna göre oluşturmalarına yönelik kararlar alındı.

Toplantıda ayrıca akarsu ve kuru dere yataklarında kum, çakıl ve benzeri maddelerin alınması ve işletilmesi faaliyetlerinin yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre yapılması, meteorolojik ihbarların zamanında ilgili birimlere ulaştırılmasının sağlanması gibi çeşitli kararlar alındı.

15 Ağustos 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Çocuklarınızın "Babalar Günün"de hediye almamasına kırılır mısınız?