“Türkiye’nin En İyi İlçe Belediyesi” unvanını gururla taşıyan Çankaya Belediyesi, şimdi de mükemmelliği hedefliyor

Başkan Taşdelen: “Amacımız halkımızın ‘İyi ki Çankaya’da yaşıyorum, bu belediye benim belediyem’ diyebilmesi. Biz bu hedefle yola çıktık. Bunun için yaptığımız işlerde mükemmelliği arıyoruz”.

Çankaya Belediyesi Türkiye Kalite Derneği ile imzaladığı “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi” ile EFQM Mükemmellik Modeli’ni hayata geçirecek. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Türkiye Kalite Derneği Ankara Şube Başkanı Nazmi Karyağdı’nın imzaladığı protokol, Çankaya Belediyesini mükemmelliğe bir adım daha yaklaştırdı.

Kurum ve kuruluşların mükemmel iş sonuçları elde etme mantığı üzerine kurulu olan EFQM Modelinin Çankaya Belediyesinde hayata geçirilecek olmasının önemini vurgulayan Türkiye Kalite Derneği Ankara Şube Başkanı Nazmi Karyağdı, “Belediye olarak demokrasi, insan haklarına saygı ve yerel hizmetlerde çok ciddi çalışmalarınız var. Bu başarılı yolculuğunuzda mükemmeliyet adına yan yana yürümek bizim için çok değerli” dedi.

Çankaya Belediyesinin yaptığı hizmetlerin ya ilkler ya da rekorlar sıralamasına girdiğini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, imzalanan Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi ile hedeflerinin mükemmeliyet olduğunu söyledi. Yaşanılan dönemde temel belediyecilik hizmetlerinin yetersiz kaldığına dikkat çeken Taşdelen, “Belediyeler bu anlamda hayatı yakalamalı, hatta önderlik etmeli, kamu kurumu kimliğini bir adım öteye taşıması gerekiyor” dedi.

Çankaya Belediyesinin kreşleri, Çankaya Evleri, pazar yerleri, parkları ve sosyal projeleri ile birçok ödül aldığını hatırlatan Taşdelen şunları söyledi: “Amacımız halkımızın ‘İyi ki Çankaya’da yaşıyorum, bu belediye benim belediyem’ diyebilmesi. Biz bu hedefle yola çıktık. Bunun için yaptığımız işlerde mükemmelliği arıyoruz”.

EFQM NEDİR?

Gelişen kalite ve yönetim yaklaşımları doğrultusunda kurumsal mükemmellik anlayışının Avrupa’da en yaygın modeli olan EFQM Mükemmellik Modeli 9 kriterden oluşuyor. Model çalışan ve toplum mutluluğunun; stratejilerin; çalışanların, kaynakların ve süreçlerin etkili bir liderlik yaklaşımı ile yönlendirilerek sağlanabileceği ve kurumların ve kuruluşların mükemmel iş sonuçları elde edeceği mantığı üzerine kurulu.

19 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi