Keçiören'de "Sorumluluk Alanı Huzur Toplantısı" gerçekleştirildi

Keçiören Belediyesi ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü iş biriliğinde "Sorumluluk Alanı Huzur Toplantısı" gerçekleştirildi.

Yunus Emre Kültür Merkezinde vatandaşların katılımıyla gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Ayşegül Özcan, Abraham Maslow'un insan ihtiyaçları sıralıdır sözünü hatırlatarak güvenliğin de bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Özcan, "Suçu, olmadan önlemek için vatandaşlarımızla iş birliği içinde çalışmalı ve onların destekleriyle güven ortamını birlikte tesis etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Bilişim ve mal varlığına karşı işlenen suçlarla ilgili alınması gereken basit emniyet tedbirlerine karşı vatandaşı uyaran bir sunumun da yapıldığı toplantıda Keçiören genelinde vatandaşın rahatsız olduğu asayiş sorunları da dinlendi. Vatandaşlara evden hırsızlık, oto hırsızlığı ve otodan hırsızlıkla ilgili uyarıcı bilgilendirme broşürlerin de dağıtıldığı toplantı ile vatandaştan suçu gerçekleşmeden önleme konusunda destek istendi.

Zaman zaman Keçiören Zabıtası ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Keçiören genelinde huzur operasyonları düzenlediklerine de dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,"Her şey vatandaşımızın huzuru için... Keçiören'in daha huzurlu ve daha güvenli olması için hepimizin bazı sorumlulukları var, elimizden geldiğince tedbirli davranmalı ve emniyet güçlerimize de yardımcı olmalıyız." mesajı verdi.

14 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi