Mamak Belediyesi, yeni model hijyenik çöp konteynerlerini dağıtmaya devam ediyor

Mamak Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde hizmete sunduğu yeni model hijyenik çöp konteynerleri, cadde ve mahallelere dağıtılmaya devam ediyor.

Günlük üretim sayısı artırılan ve yapım süreci baştan sona Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı, Mamak Kayaş Atölyeleri’nde yapılan konteynerlerden Eylül Ayı’ndan bugüne kadar 1747 adet yapıldı. Üretilen bu konteynerler ilçenin çeşitli bölgelerine dağıtıldı. Mamak’ın her yerine dağıtılacak Hem ayak pedalı hem de elle açılabilen yeni sistem çöp konteynerlerin günlük üretim sayısını artırdıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Tamamen kendi atölyelerimizde tasarlanarak yine kendi atölyelerimizde üretimi gerçekleştirilen çöp konteynerleri bu yıl içindetüm Mamak genelinde hizmete sunulacak. Böylelikle ilçemiz hem şehir estetiği açısından güzel gözükecek hem de de vatandaşımızın sağılığı korunmuş olacak” dedi. Günde 25 adet üretiliyor Toplam 190 parçadan oluşan ve günde 25 adet üretilen yeni model çöp konteynerleri 1400 litrelik hacme sahip.Tüm üretim ve montaj aşamasının büyük bir titizlikle yapıldığı atölyede üretilen konteynerler soğuğa ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı. Konteynerlerin kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile görüntü ve gürültü kirliliğini de önlüyor.

22 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi