Ankaralı çocuklar için yepyeni bir müzikal

13 Ekim Pazar saat 13.00’de Leyla Gencer Sahnesi’nde sahnelenecek olan, İlke Karcılıoğlu’nun müziklerini yaptığı ,Ayça Nur Kip Akyol’un öyküsünü yazdığı, Ali Yoleri ve Ayça Nur Kip Akyol’un librettosunu üstlendiği, Nezih Seçkin’in orkestra şefliğini yaptığı ÇOCUK HEYKEL, Zeynep Çelen Tamer rejisiyle sahneleniyor.

13 Ekim Pazar saat 13.00’de Leyla Gencer Sahnesi’nde sahnelenecek olan, İlke Karcılıoğlu’nun müziklerini yaptığı ,Ayça Nur Kip Akyol’un öyküsünü yazdığı, Ali Yoleri ve Ayça Nur Kip Akyol’un librettosunu üstlendiği, Nezih Seçkin’in orkestra şefliğini yaptığı "Çocuk Heykel", Zeynep Çelen Tamer rejisiyle sahneleniyor.

Sorunlarımızın üstesinden nasıl gelebileceğimizi, sevgiyle yoğrulmuş ve büyük arzu ve istemle desteklenmiş hayallerimizi nasıl gerçeğe dönüştürebileceğimizi gözler önüne seren müzikal; yeni taşındıkları semtin sokaklarında üzgün bir şekilde dolaşan DENİZ, çok ama çok tuhaf bir arkadaş edinir.

Her yıl 24 Kasım’da canlanıp, gerçek bir çocuğa dönüşen "Çocuk Heykel"dir bu…İkisi el ele verip semtte dolaşmaya başlar ve karşılarına türlü sorunları olan başka çocuklar, yalnızlık çeken yaşlılar ve anlaşılamadıkları için üzülen ve topluma yabancılaşan yetişkinler çıkar. Küçük bir bilge gibi hayatla ilgili sırlar veren "Çocuk Heykel"in hikayesi; 13 Ekim Pazar saat 13.00’de Leyla Gencer Sahnesi’nde olacak.

ÇOCUK HEYKEL (Çocuk Müzikali / 1 Perde)

Müzik(İlke Karcılıoğlu); Öykü (Dr.Ayça Nur Kip Akyol), Libretto ( Ali Yoleri, Dr.Ayça Nur Kip Akyol ); Orkestra Şefi (Nezih Seçkin); Rejisör (Zeynep Çelen Tamer) Dekor-Kostüm Tasarım(Gürcan Kubilay) Çocuk Korosu Şefi (Hülya Kazan,Öykücan Yavşan) Koreograf (Victorya Kahraman) Işık Tasarım (Tahsin Çetin).

11 Ekim 2019 - Kültür - Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi