Mamak Belediyesi’ne ait hizmet birimlerinden seçilen 80 kişilik Yangın Söndürme Ekibi’ne eğitim verildi

Mamak Belediyesi’ne ait hizmet birimlerinden seçilen 80 kişilik Yangın Söndürme Ekibi’ne, yangın sınıfları, söndürme yöntemleri, kullanılacak söndürme maddeleri ve dikkat edilecek hususlar konusunda yangın tatbikatı eğitimi verildi.

Mamak Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen tatbikatta, belediyede yangınla mücadele ekiplerinde görevli personele olası bir durumda gerçekleşecek yangında araç ve gereçlerinin nasıl kullanılacağı konularında uygulamalı olarak bilgiler aktarıldı.

Eğitim çalışmalarımız devam edecek

Düzenlenen eğitim programlarıyla çalışanların sürekli bilgi birikiminin artırıldığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,“Bu eğitimle de çalışanlarımız herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılması gerekenleri öğrendi. Yangına donanımlı bir şekilde müdahale edilmesi hayatı önem taşımaktadır. Bizim önceliğimiz özellikle çalışanlarımızın can güvenliğini sağlayabilmektir. Buna benzer eğitim çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

21 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.