Mamak Belediyesi, ilçe genelindeki parklarda eskiyen ve demode olan kamelyaları, oyun gruplarını ve fitness aletlerini yeniliyor

Mamak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmada daha ergonomik ve sağlıklı ürünler kullanılıyor.

Yenileme çalışmaları kapsamında ilçede bulunan 30 parkta oyun grubu yenilenirken, 15 parkta ise fitness grubu, 115 adet kamelya ve 164 adet çatılı piknik alanı daha modern bir hale getirildi.

Vatandaşlarımız koruyarak destek verebilir

Çocuklara güven içerisinde, rahat zaman geçirebilecek alanlar yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Eskiyen parklarımızda yenileme çalışması yapıyoruz. Parklarımızı çok amaçlı olarak dizayn ediyoruz. Çocuklarımız oyun oynayıp eğlenirken aileleri de hoş vakit geçirip dinleniyorlar” dedi. Parklarda yapılan yenileme çalışmalarına halkın da koruyarak destek vermesini isteyen Akgül, “Belediye olarak bizler en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz ancak vatandaşlarımız da park ve yeşil alan gibi kamuya açık bölgeleri koruyarak ve temiz tutarak bizlere destek olabilirler”dedi.

28 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.