Bayramda Bankalar da Tatil Olsun

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği, Kurban Bayramı tatilinin bankaları da kapsamasını talep etti. AGSD Başkanı Canip Karakuş, “Esnaf ve tüccardan bu yönde büyük talep var; lütfen Bakanlar Kurulu dikkate alsın” dedi.

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olması yönündeki Bakanlar Kurulu kararı beklenirken, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD), tatilin tüm bankaları da kapsamasını talep etti. AGSD Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, hem iş dünyasının hem de vatandaşların bayram süresince ödeme derdine düşmemesi için bankaların da hizmet dışı kalması gerektiğini bildirdi. Bankaların işlem yapması durumunda insanların mağdur olacağını vurgulayan Başkan Karakuş, “Hâlbuki tatilin amacı mağduriyet yaratmak değil, bayram sevinci yaşatmak olmalı” dedi. Sadece AGSD üyelerinden değil hemen her sektördeki esnaf ve işadamlarından bu talebin geldiğini ifade eden Başkan Karakuş, şunları söyledi:

Ödemesi Olanlar Nefes Alsın

“Özellikle turizmin canlanması için yoğun gayret sarf eden hükümetimiz, Kurban Bayramı tatilini 10 güne çıkarmaya hazırlanmaktadır. Bakanlar Kurulu’ndan 10 günlük tatil kararının çıkmasını beklerken, tatil kapsamına bankaların da dâhil edilmesini bekliyoruz. Tatilde bankalar hizmet dışı kalırsa; çeki, senedi, alacağı, borcu olan insanımız tatilde bunlarla uğraşmak zorunda kalmaz, özellikle ödemesi olan kişi ve kurumlar rahat bir nefes alır. Bayramın bayram gibi yaşanması, vatandaşlarımızın huzur içinde Kurban Bayramı’nı geçirmeleri için bankacılık hizmetlerinin de faaliyet dışı bırakılması yerinde bir karar olacaktır. Bakanlar Kurulu’nun bu talebimizi dikkate alacağını umuyoruz.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Açelya Aşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.