YÜCELTİLEN KİŞİNİN İDRARINI İÇMEK ERDEM OLABİLİR Mİ?

Bir kaç gün önce Ali Özek Hocamızdan Ali Rıza Temel kardeşimizle birlikte dinledim.

Said Nursî merhuma hizmet edenlerden -ismi bizde mahfuz olan- yaşlıca bir kişi, Mısırda A. Özek hocamızdan özel dersler alırken bir sohbetleri sırasında şöylece bir itirafta bulunmuştur:

-Biz Üstada hizmet ederken idrarını içmek için can atardık. Bunun için fırsat doğmasını heyecanla bekleşirdik.

***

Baş mürit olan kişinin diğer müritlere “”Biz şeyhimizin kölesiyiz. Ona kölelik bizim için şereftir .” dediğini de bir video kaydından bizzat dinlemiştim.

Kıtmir olmak, köleliğe özenmek ve idrar içmek istemek gibi kültürümüzde düşünce ve uygulama olarak var olagelen ve benzerleri seküler dünyada da çokca görülen bu tür olgulara insanın inanası gelmiyor.

Kur’ân ve Sünnet bilgisi ile bilinçlenmediği için kendi yüceliğini kavrayamamış insan oğlu böyledir. Yükseliyorum derken insanlık çizgisinden Cehennem’e doğru yuvarlanır gider de fakına bile varamaz.

ZARURİ AÇIKLAMA : İslâm’ın ilk dönemlerinde Medine’de evlerde tuvalet yoktu. Peygamberimiz bazı geceler özel bir kaba idrarını yapar, sabahları da dökülürdü. Bir defasında bu kaptaki idrar, Peygamberimizin hizmetine bakan kadın tarafından yanlışlıkla içildi.

Peygamberimiz de bir insandı. Her insanın idrarı gibi onun idrarı da kaçınılması gereken necistir. Bütün varlıkların Nur-u Muhammeddi'den yaratıldığını savunan kişiler gibi şirke eğilimli hurafeci kafalar, Peygamberimizin necisini de kutsallştırırlar. Sonrada o kutsallığı yücelttikleri insanlara yamarlar.

kaynak

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Rıza Demircan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.