TGB, Ankara Üniversitesi'nde 'NATO'ya HAYIR Tam Bağımsız Türkiye' yürüyüşü düzenledi

TGB, Ankara Üniversitesi'nde yaptığı 'NATO'ya HAYIR Tam Bağımsız Türkiye' yürüyüşünün ardından NATO bayrağını yaktı.

'TİTRE NATO TÜRK GENÇLİĞİ GELİYOR'

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), geçen hafta ilan ettiği “NATO’ya Hayır Haftası” kapsamında 65 ilde 100'ü aşkın üniversitede yürüyüşler, açıklamalar, sergiler düzenlemişti.

24 Kasım'da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde buluşan gençlik, Hukuk Fakültesi'nden başlayarak “Katil NATO, katil ABD”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, 6. Filoyu Unutmayın”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Üslere El Konsun, Amerika Defolsun”, “Titre NATO, Türk Gençliği Geliyor”, “Katil NATO, Türkiye’den Defol”, “Ya İstiklal Ya Ölüm, Tam Bağımsız Türkiye”, sloganları ile Ana Kapıya yürüdü.

İletişim Fakültesi önünde Gündoğdu ve Gençlik Marşları söyleyen TGB'liler Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile yürüyüşü sonlandırdı.

NATO BAYRAĞINI YAKTILAR

Yürüyüşe katılan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, NATO'nun bir savunma değil saldırı örgütü olduğunu vurgulayarak ''NATObasit bir organizasyon değildir.NATOAmerika'nın her türlü içinde olduğu bir kuruluştur. NATO bir terör örgütüdür, bir turnusol kağıdırır. Yakın tarihimizdeki katliamlar, faili meçhul cinayetler NATO'nun işidir. NATO'ya karşı çıkmayan devrimci olmaz.'' ifadelerini kullandı.

TGB’liler yürüyüş sonunda yaptığı basın açıklaması ardından NATO bayrağını yaktı. “Ya İstiklal Ya Ölüm” kararlılığının güçlü bir şekilde bir kez daha vurgulanmış olduğu eylemin ardından gençler, Anıtkabir'e, Atası'na gitti.

FAİLİ BİLİYORUZ, FAİL NATO’DUR

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen yaptığı basın açıklamasında “Kimilerinin skandal kimilerinin ise münferit bir olay olarak tanımladığı bu alçaklığın adını Türk gençliği olarak net bir biçimde ifade ediyoruz. Bu olay, Türkiye’ye karşı alenen işlenen düşmanlık faaliyetidir. Ancak bizler bu saldırıya şaşırmıyoruz. İlk defa yaşanmış gibi davranmıyoruz. Türkiye, NATO’ya üye olduğu 1952 yılından itibaren hedef tahtasındadır. Ülkemizde yaşanan faili meçhul suikastların, kanlı darbelerin, Türk Ordusu’na karşı yürütülen faaliyetlerin merkezinde hep aynı örgüt karşımıza çıkmaktadır. O örgütün adı, Kuzey Atlantik terör örgütüdür. Yani NATO’dur!” ifadelerini kullandı.

Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için, NATO’da kalmanın artık imkânsız olduğunun altını çizen Cem Dikmen Türk Ordusunun NATO’dan fiilen çıktığını şöyle vurguladı: “Türk Ordusu, NATO’nun ve ABD’nin yardım ettiği PKK’yı yurt içinde ve sınır ötesinde ezmektedir. Türk Ordusu, NATO’nun ve ABD’nin besleyip büyüttüğü Fethullahçı Terör Örgütü’nü, 15 Temmuz’da Türk Milletiyle birlikte yerle bir etmiştir. Türk Ordusu, NATO’nun ve ABD’nin coğrafyamızdaki Kukla Kürdistan planlarına karşı bölge ülkeleriyle birlikte mücadele etmektedir.”

TÜRK ORDUSU NATO’DAN ÇIKTI, SIRA TÜRKİYE’DE

Dikmen: “Bütün bu verilere dayanarak cesaretle saptıyoruz. Türk Ordusu, eylemleriyle NATO’dan çıkmıştır! Şimdi sıra Türkiye’yi NATO bataklığından kurtarmaktadır. Türkiye’miz bütün kurum ve kuvvetiyle, dost görünümlü düşman Amerika’yla savaşıyorken, NATO’da ısrar etmek vatanımız, milletimiz ve cumhuriyetimizin geleceği açısından ağır faturalar çıkarır. NATO’nun on yıllardır uyguladığı Türkiye düşmanlığının faturasını kesmek ise Türk Milleti’nin, Türk gençliğinin ve cephede kanıyla, canıyla mücadele eden Mehmetçiğin birincil talebidir. Başta terör yuvası İncirlik olmak üzere, NATO’nun ve ABD’nin ülkemizdeki bütün askeri üslerine el konmalı ve Türk Ordusu’na teslim edilmelidir!” ifadelerini kullandı.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi