Engellilere hayatı kolaylaştırmalıyız

İnsanımız bir gün kendisinin de engelli olabileceğini düşünerek engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmalıdır.

10 milyona yaklaşan engelli vatandaşımızı maalesef unutarak yaşıyoruz. Genel ve yerel idarelerin hizmet noktasında engelli vatandaşlarımıza yeterli oranda imkan sağlayamadığı acı gerçeğimiz. Bir de buna sağlam olan vatandaşlarımızın kayıtsızlığı eklenince onlar için hayat çekilmez hal alıyor.

Yapılan araştırmalara göre engellilerin % 66,9’u kaldırımların, yaya yollarının ve yaya geçitlerinin engellilerin kullanımına uygun olmadığını düşünüyor.

Yine engellilerimizin büyük çoğunluğu oturdukları binaların, ihtiyaçlarını giderdikleri dükkan, market, mağaza ve lokantaların da kendilerine uygun olmadığı görüşünde. Kaldırımlara park eden araçların hayatlarını zorlaştırmasından da oldukça şikayetçi olan engellilerimizin bu feryatlarını hepimiz duymalıyız. Unutulmasın ki, her insan da bir gün engelli olabilir. Bu gerçeği tüm insanlarımız asla unutmamalıdır.

H erkesin engelli kardeşlerimizin rahatı ve huzur için özveride bulunması gerektiğini hatırlatırım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fatih Çetinkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi