Dünya barış gününüz batsın!

Birleşmiş Miletler 21 Eylül’ü dünya barış günü olarak anıyormuş. Sormazlar mı hangi Birleşmiş Miletler?

5 daimi üyenin keyfi kararlarıyla dünyayı yaşanmaz hale getiren BM mi barışı getirecek?

Eğer ekleme çıkarma yapılmamışsa 193 üyeli bir örgüttür BM.

5 daimi üyeden biri bir kararı kabul etmezse uygulamaya alınmıyor, ne oluyor bu durumda 1>192 olmuş oluyor ve maalesef bu kural hala geçerli.

Eğer BM’de iman, edep ve merhamet olsaydı? Allah’ın emrettiği gibi adalet hayata geçirilebilseydi? Suriye savaşına bu kadar seyirci kalabilir miydi? Bu kabahat Birleşmiş Milletlerin dağılması için tek başına yeterli bir sebeptir.

Üstelik BM ilahi öğretiyi tanımıyor, eğer dünya insan aklıyla idare edilseydi Kainatı yaratan, Muhammed, İsa, Musa ve İbrahim’in Rabbi yeryüzüne vahyi niye indirsin?

Ne yazık ki yeryüzü vahyin etkisinden uzaklaştıkça başına türlü türlü musibetler geliyor. Şu anda orta doğunun başına geldiği gibi.

Orta doğuya kısmi bir huzur gelecek diye kimi azgın sol HDP yöneticileri ve kandilin onbaşıları karh oluyorlar, malzeme elden gidiyor diye.

Kobani’de APO’cular sıkıştı diye 6-8 Ekim’de Diyarbakır’a saldılar, şimdi de sözüm ona Membiç’e hücum olursa yine Kürt şehirlerinde sıkıntı yaşatmayı akıllarında geçiriyorlar. Bazı kimseler de nasıl oluyorsa bunları Kürtlerin temsilcisi, hamisi olarak görüyor, yazık ki ne yazık!

Allah aşkına soruyorum Figen Yüksekdağ’ın Kürtlerle ne alakası var? HDP vekillerinin 1/4’ü Kürt diğerlerinin hangi kökene sahip hangi maksadı taşıdığını ben bilmiyorum, bilen varsa söylesin.

*Bunlar Abdullah Öcalan’ın ceza evinden çıkmasını da engelliyorlar,

*Kürt sorununun bitmesini de istemiyorlar.

*Üstelik dindar Kürtlerin ölümünden de keyif alıyorlar.

Kandile gelince, aleviliği İslam öncesine Alisiz Aleviliğe götüren, birçoğu komünist Türk solu sözüm ona birkaç komutandan oluşan emir komutanın elinde.

HDP ve PKK’ye Kürt sorununu dert edinmiş oluşumlardır demek akıl karı değildir.

Vur, kır, öldür, yak, yık.

Peki bu faaliyetlerin hangisi Kürt ve Kürdistan’a katkıdır?

Hatta Berzani’ye dahi husumet besliyorlar orijinal bir Kürt aile olup Komünistliği önemsemediği için.

Bu gün dünya yarın ahrettir, Yüce Allah Tüm insanları hesaptan geçirecektir Allah’a inanan inanmayan herkesi. O zaman bu ruh bu candan ayrılmamışken doğruyu dillendirmek lazımdır diye düşünüyorum.

Dünya solcuları dünyaya barış getiremediklerine göre bu ikinci sınıf solcular mı barış getirecekler?

Peki ne olacak önce BM aynanın karşısına çıkacak ve kendi kusurlarını görecek.

İslam dünyası nüfus itibariyle dünyanın beşten biri öncelikle nüfus oranına göre oy hakkı kendisine verilecek.

Coğrafi olarak dünya 40 parçaya ayrılarak her bir coğrafyadan 5’er üye bu oluşuma verilecek. Bu oluşumda İlahi öğreti adalet anlayışı açısından kabul edilecek.

Öyle Che guavara’nın yalancı efsaneleriyle dünyaya barış gelmez.

Ayrıca Kürt olduklarını öne süren varsa onlar da İlahi öğretiyi ölçü kabul edecek ister inansın, ister inanmasın. Çünkü Tarih’in getirdiği Kürt değerlerini çöpe atarak aro/garo edebiyatıyla iki kelime Kürtçe konuşarak, yazarak Kürt olunmaz. Diyanet, Sadakat ve Cesaret Kürdün tarihi özellikleridir. Kürdü Abdullah Öcalan’a bağlarsanız sonunuz Kemalistlerden beş derece daha düşük olur, ayıptır günahtır Kürtleri aldatmayın!

O zaman Bölgemize, ülkemize, dünyaya barış gelebilir, umudunun olabileceğine inanabilirim.

Yoksa Barış barış… diyerek barış gelmez. Barış diyerek paralelinde yedi şart koyarsanız kusura bakmayın bu barışı istememektir.

Barış gelsin ama;

*Buralar kanton/komün tarzı yönetilsin,

*Buralarda öz güvenlik gücü olsun,

*Öz yönetim olsun,

*Bu diyarın horozu solcular olsun,

*Abdullah Öcalan serbest bırakılsın,

Kusura bakmayın bu talepler barışı engelliyor.

Ben de diyorum ki barış gelsin, vatandaşlarımız huzur ve güven içinde dil ve kültürleriyle, inanç ve edebiyle yaşasınlar. Herkesin evi olsun, aşı olsun, kimse kimseye sıkıntı vermesin, komşu komşuya selam verip, dua etsin. Abdullah Öcalan da dahil kim nerde yaşıyorsa yaşasın bana ne? İster içerde ister dışarıda umurumda değildir.

Siz ne diyorsunuz sevgili dostlar, barışa katalizör olabilecek bir fikriniz varsa esirgemeyin.

Aslında Türkiye’nin barış günü 21 Mart olacaktı, birileri taş koydu, Allah yanlarına bırakmasın!

İnternethaber.com’dan alıntıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.