Gidenlerin Ardından Ankaragüçlü Olmak

Sarılınca Gelirken geride bıraktıklarımız üzerine Dönüş yolu bizim çocuklara aman vermiyor... Karanlık bir gece yol görünmüyor Yürüyorum dikenlerin üstünde Kara çalı bana aman vermiyor Yürüyorum dikenlerin üstünde yaralıyam Çıkılan yol üzerine söyleyecek o kadar çok söz var ki, nereden tutsak bir yerleri eksik bırakmış olacağız.

Öncelikle Mert Turgut ve Eren için söyleyeceklerimiz var. İki arkadaş, iki can tek vücut olmanın, tek yürekte atmanın sonuna kadar cevabını vermiştir. Kurdukları arkadaşlık sonsuzluğu anlatıyor.

Dost eli, dost nefesi böyle olmalı dedirten büyük bir hikayenin sahipleriydiler. Aynı takımı tutup, aynı ekmeği bölüşüp, onun doyması için daha az yemektir. Anneler... acıyı onlar kadar kimse hissedemez. Annee sesleri kulakları çınlatırken, sütünü verirken, geç geldiğinde gözüne uyku girmezken, şimdi beklemenin gelmeyeceklerine hiç inanmayacaklar. Evet çok kötü şeyler yaşandı.

Ankaragücü için canlarını verdiler. Her kötü şeyden iyi bir şeylerde çıkar ve bu iki çocuk yıllardır. Yasaların, cezaların, toplantıların, sözlerin yapamadığını yaptı. Futbol maçının seyir zevki olan bir oyundan başka bir şey olmadığını, üç sonuçlu bir yarışın bunun dışında yaşanan gerginliklere kapatılması gerektiğini ortaya koymuştur. Deplasman yasakları bundan sonra umarım tarih olur.

Taraftarlık taraf olmaktan ziyade bir sevdanın da emekçiliğidir. Son yedi yılda geçirdiğimiz süreçler. Vazgeçmemenin, yalnız bırakmamanın, emeğin dışarıda ve içerde anlamlı bir duruşu ifade etmesidir. Bu acı günümüzde Arma sevdalısı dostları da yanımızda oldukları, duygularımızı kendi içlerinde hissederek törenimize katılan, katılamayıp mesaj atan, birlikte acılarda azalır sözlerine teşekkür ederim.

Mert Turgut ve Eren Deplasmana gidenlerin her hafta aldığı risk nasılmış tüm Türkiye'ye göstermişlerdir. Ayrıca yola çıkılan abilerinde kırıklarla dolu vücutları, yaşadıkları psikolojik çöküntü, can pazarı içinde söylenmesi gereken önemli bir konu '' ölmeden mezara konmak'' gibi... Hayatları boyunca unutamayacakları bu acı olayın üzerinden bir hafta geçti. Kan ter içinde büyük bir korkuyla sıçrayarak, bağırarak uykudan uyanmaları.

Bize ne oldu da bu kadar etrafı göremez olduk, biz değil miydik iyi günde kötü günde hep birlikte olan, Neden gelmediniz ? Pazar günü Tandoğan da her yer kilitlenmeliydi. Neden yaralı arkadaşlarınıza bir geçmiş olsunu çok gördünüz? Neden sadece sosyal medya samimiyetsizliği ? Neden iki yaralımız var diye düşündünüz ? Murat ve Engin ile fotoğraf vererek diğer arkadaşlara selam bile vermeyerek acıttınız.. Ağrılarını unuttukları, keşke ben diye dua ettiklerini duydum…Mert ve Eren için yandık ama yaşayan vücutları kırıklarla dolu arkadaşlara bir ses vermeyenler işte tam da bugünde aranır sorulur insan…

Şimdi gelelim bazı düzeltilmesi gereken konulara, o kadar çok ki hangi birinden bahsedelim İlk konu deplasmana giden otobüslerin daha iyi. Konforlu, güvenlikli olması gerekmektedir.

Fatih Karakoç ,Faruk Alın , Nevzat Altun, Ali Rıza Sümer, Engin Dali, Murat Yılmaz, Can Biçer Uğur Kızılçelik ,Serdar Bulaklı ,Mustafa Atik, Buğra Mete , Alican Efe ,Berkay Gülesir ,Tarık Kartaş İlker Bayraktar ,Samet Uçakçı, Şener Çoruk, Yaşar Mert, Umut Tunç, Oğuzhan Fidan , Mustafa Selçuk Karanlık bir gece yol görünmüyor Yürüyorum dikenlerin üstünde Kara çalı bana aman vermiyor Yürüyorum dikenlerin üstünde yaralıyım… Sevgiyle….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cem Üner - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.