Cumali Atilla Güven Veriyor

İnsanlığın alameti olan dürüstlük, güven, cesaret, merhamet, hizmet vb. kavramlar insanlığın/hayatın tuğlası, çimentosu, harcı, demiri gibi değerlerdir.

İlk dördü kişiye özgü vasıflar olmasına rağmen “hizmet” kavramı birçok etkene bağlıdır.

Ben yaparım demekle hizmet olmuyor, hizmet;

Finans ister,

Ekip ruhu ister,

Teknik eleman ister,

ve en önemlisi de zaman ister.

yani bu dördünden biri dahi eksik ise verimli hizmet vermeniz zorlaşıyor.

“Ya Allah” deyip Büyükşehir Belediyesinde takriben iki yıl önce göreve başlayan, “İsteyince Oluyor” sloganıyla yoluna devam eden, “İşimiz Gücümüz Diyarbakır” diyerek mesaisini ikiye katlayarak yoğun bir tarzda çalışan Cumali Başkan kişiye özel vasıfları taşıdığını ispatladı, ama istediği düzeyde gözle görülür bir tarzda hizmet veremeyişi hizmetin kişiye özel vasıflarından çok birden fazla şeylere bağlı oluşundan kaynaklanıyor kanaatimce.

Bunun birçok nedeni olmasına rağmen en aşılamaz olduğu şey galiba zaman mefhumu oldu.

Eğer Cumali Bey bu tempo ile 2 yıl yerine 5 yıl Diyarbakır’ın Büyükşehir Belediyesini yönetebilseydi şimdi 13 taşra ilçesi dahil nereye gitseydiniz Büyük Şehir belediyesinin mührünü açıktan açığa görebilirdiniz.

Buna rağmen,

Şehrimiz tertemiz,

Şehrimizde ulaşım her geçen gün daha da kolaylaşıyor,

Yollarımız asfaltlanıyor,

Peyzaj çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Şaka bir yana Belediye Bağcılar’a verdiği hizmetle yaşam kalitesini ikiye katladığını dahi diyebilirim.

Özellikle de şehrimizi çiçeklerle donattığı için kendisine ekstradan teşekkür ederim. Hani bazı buruk ruhlu kimseler “çiçekle, böcekle hizmet olmaz” diyor ya, tam tersine bu hizmetten dolayı kendisini kutluyorum.

Çiçek, iç açıcıdır, oksijen verip, karbondioksit alıyor, ince ruhları selamlayıp, zikrediyor.

Çiçekleri gören insanın içi açılır, morali düzelir, sinir katsayı esner hale gelir, sabır ve hoş görüsü gelişir.

Çiçek duyguları geliştirir, duygu sevgi ve merhameti, ruhta inceliği uyandırır.

Kimisi de diyor ki kaldırım taşları sök tak yapıyor, kardeşim böyle ucuz eleştiri ile yapılan hizmetleri göz ardı edemezsiniz, şehirde kısa sürede önemli çalışmalar olmuş, olmaya devam edilmektedir.

2017 yılı faaliyet raporunu inceledim, baktım ki yazıya sığılacak gibi değil, ancak Cumali beyin çalışmalarını böyle anlatabildim, hakkınızı helal edin.

Ama birkaçını zikretmek gerekirse,

*Kırklar dağındaki binaların yıkılması,

*Kayapınar’daki kent meydanının, tema parkı,

*Dicle nehrinin ıslah çalışmaları,

*Bağcılardaki devasa yollar ve akıllı kavşaklar,

*31 güzergah ile 375 köye ulaşım hizmetlerini vermesi,

*Ma’tal durumda olan belediye konuk evini bilgi evine dönüştürerek, milletin kütüphanesi ile kaliteli bir hizmet vermesi takdire şayandır.

Ayrıca Büyükşehir belediyesinden mümkün oluğu kadar çalışanların işine son vermemeye özen göstermesi de takdir değerdir. Çünkü belediyede personel sirkülasyonu dedikodulara ve yolsuzluklara neden olabiliyor.

Umarım kendisi gelecek dönemin beş yıllık başkanı olur ve içinden gelen, yapmayı düşündüğü hizmetleri verir ve hayallerini gerçekleştirir.

“yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır” diyor kendisine başarılar diliyorum.

Birileri gelirse, şunu yapacağım, bunu yapacağım diye seçim kampanyasını yürütecek ama kendisi ben şunları şunları yaptım, bunları bunları da yapacağım diyecek. Oluşturduğu güven de bunun garantisidir bence.

Ey vatandaşım iyi düşün, bu çalışkan insandan şaşma, hizmetlerini gör gelecek hizmetlerini de bir anlamda garanti et, benden söylemesi.

Selam ve selametle kalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.