İLK ÇOBAN ATEŞİ !!

Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı; 19 Mayıs sadece bir kurtuluş günü değil aynı zamanda her türlü zulme,ezilmeye karşı güçlü bir direniş olarak şanlı tarihimizde yer almış onurla ve gururla kutlanan önemli bir gündür.

Milli Mücadele başladığında çok büyük sıkıntılar çekmiş ama asla pes etmemiş olan Türk Milleti vatan topraklarına canı pahasına sahip çıkmış ve savunmuştur.Milli bağımsızlık mücadelemiz bizim gibi mazlum devletlere de örnek olmuş ve onlara da mücadele yolunu açmıştır.19 Mayıs Anadolu topraklarında yanan ta m bağımsızlık atesi olmuştur.

Bugün yaşadığımız sıkıntıları Milli Mücadelenin başladığı tarihlerde de yaşayan Türk Milleti her türlü zorluğa karşı yine birlik olma bilinciyle karşı koymuş ve 19 Mayıs'ın hertürlü sömürüye,ezilmeye,zulme karşı bir direniş günü olduğunu unutmamıştır.19 Mayıs Ulus olma bilincimizi ortaya çıkarmış ve Türk Ulusu doğmuştur.19 Mayıs, bizim Ulus olarak en büyük var olma mücadelemiz olmuştur.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK;toplumların sağlıklı ve sağlam temeller üzerinde kurulduğunda ne kadar güçlü olacaklarına inandığı için bu önemli kurtuluş gününü çok güvendiği Türk gençliğine armağan etmiştir.Bugün geldiğimiz nokta da ne yazık ki mevcut yönetim tüm milli değerlerimize olduğu gibi Milli bayramlarımıza da gereken önemi vermediği gibi,19 Mayıs ruhunu da yok etmeye çalışmaktadır. AB'nin ve ABD'nin talimatıyla hareket edenler önce ders kitaplarından 'ulus', 'egemenlik', 'millet' kavramlarını çıkarmış sonra da milli bayramların kutlanmasına çeşitli bahanelerle engeller koymaya çalışmıştır.Tepkiler karşısında yaptıkları açıklamalarda ise Milli Bayramları kaldırmadıklarını,güncellemeye çalıştıklarını açıklamışlardır.Milli bayramlar halkla beraber statlarda coşkuyla kutlanırken buna kısıtlamalar getirilerek kısa ve sönük kutlamalarla geçiştirip unutturmaya çalışmaktadırlar. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayısı Gençlik ve Spor bayramı olarak gençlere armağan etmesinin önemini ve anlamını iyi kavramamız gerekiyor. Milli bayramlarımızın,Milli birliğimizin güncellenmeye ihtiyacı yoktur.Bugün Milli Mücadelemiz her alanda örgütlenerek devam etmektedir.Milli bayramlar bizim geçmişimiz olmaktan daha çok aslında geleceğimizdir.Gençlerimize bırakacağımız en önemli değerlerimizden biri de 19 Mayıslardır... Bugün Ülkemiz ne yazık ki emperyalizmin işbirlikçileri tarafından büyük bir kıskaç altındadır.Bizim her türlü Milli değerimize,kültürümüze,özel yaşamımıza,eğitim sistemimize el atan AB bizi yıkma konusunda olağanüstü çaba göstermektedir.AB projelerini bize modernleşme olarak sunanlar onların içimizdeki işbirlikçisi ve paralı elemanlarıdır. Unutulmasın ki 19 mayıslar,23 Nisanlar, 29 Ekimler, 30 Ağustoslar heyecanından,onurundan,coşkusundan hiç bir şey kaybetmeden sonsuza dek kutlanacak ve yaşatılacaktır.Bunun yanında 19 Mayıs sadece bir kutlama günü değil gelecek nesillere aktaracağımız devrimci iradenin her zaman canlı tutulması ve tam bağımsızlığımız için yakılan büyük bir çoban ateşidir. Geçmişimizin ve geleceğimizin en büyük ışığı olan 19 MAYIS kutlu olsun.... Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.