GÖCEK HALKINDIR…

Orman ve Su İşleri Bakanlığınca, Muğla’da “Göcek Koyları” diye anılan Bedri Rahmi, Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koyları ihaleyle kiralandı.29 yıllığına kiraya verilen koylara istediğimiz zaman girmemiz mümkün olmayacak.Halka ait olan koylara para ödeyerek girmek zorunda kalacağız.

Göcek koylarından,Taşyaka koyunda yapılacak tesisler için yürütülen ihalenin iptali amacıyla Muğla Büyükşehir Belediyesinin açtığı davada mahkeme,yürütmenin durdurulması kararı verdi. Daha önce İZTUZU plajında yaşanan benzer sorunlar,yapılan eylemlerle ve açılan davalar sonucunda kararın iptali ile son bulmuştu.Şimdi Göcek’te yaşanan aynı iptal kararının sonucu ne olur bilemiyoruz. Göcek Koylarının İmara açılarak doğal güzelliklerin yok edilmesine engel olmak amacıyla 29 Mart Pazar günü Göcek halkının yanında olmak amacıyla Göcek Meydanında ki Marinanın önünde toplandık.

Aralıksız yağan yağmura rağmen yaklaşık 200 kişi oradaydı.Kalabalık, Fethiye’den ve diğer ilçelerden gelen Demokratik Kitle örgütleri, siyasi partitemsilcileri ve çeşitli partilerin Millet vekili Aday Adaylarından oluşuyordu.Malum seçim dönemi çeşitli vaadlerle,söylemlerle boy gösteren,bulduğu her kalabalığı fırsat bilip iki çift beylik laf etme imkanını kaçırmayan siyasiler yine bilindik sözlerle topluluğa hitapettiler. ’’Göcek Göcek’lilerindir’’ diye haykıran Göcek’liler yağmur altında bu eyleme destekverdiler.

Turizm uğruna,daha çok para kazanma uğruna bu işe sıcak bakanlar unutmasınlar ki buna dur demezsek geçmişte Fethiye,Marmaris,Bodrum ve bir çok ilçede yaşandığı gibi daha önce ekip biçtiğiniz,narenciye yetiştirdiğiniz kendi topraklarınızda işçi olmak için sıraya gireceksiniz. Her toprağı,her bölgesi ayrı güzelliklere sahip olan Ülkemizin, Muğla ilinin ilçeleri dünyada en güzel kıyılara, denize, güneşe, yeşile ve endemik çeşitliliğe sahip turizm açısından da iştah kabartan yerlerdir.. Göcek aynı zamanda dünyaca ünlü önemli bir turizm ve doğa merkezidir.

Rant uğruna Bodrum ve Marmaris’te yaşanan kıyımların ve çarpık yapılaşmanın diğer ilçelerde olmasına engel olmak için çalışacağız. .Şimdilik durdurulan kıyım her an olabilir tehlikesiyle yanıbaşımızda durmaya devam ediyor.

Evet ‘’GÖCEK Göcek’lilerindir’’ ama halkın olan temel unsur Vatan’dır. Ve vatanın her bır karıs topragı, bir avuç tohumu, kıyıları, denızleri, ağaçları, dağları, kaynakları halkındır. Bu gün Göcek’te yaşananlar yarın Edirne’de, Ardahan’da, Van’da, İzmir’de yaşandığında da aynı karşı koyma, aynı sahiplenme ve aynı duruş sergilenecektir.

Faşizme karşı savaşırken Ulus olma olgusunu unutmayan, ATATÜRK ilkelerine sıkıca bağlı olan, tek bayrak altında birleşerek emek veren herkes bu mücadelenin bir parçasıdır.

Sevgiyle kalın….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.