WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'tan neden mesaj gönderilmiyor?

Kişisel mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta iletilme sorunu yaşanıyor. Peki WhatsApp çöktü mü? Sabah saatlerinden bu yana kullanıcılar WhatsApp'tan mesajları iletilmiyor. Mesaj göndermek isteyen binlerce kullanıcı sistemde ne olduğunu merak ediyor. Peki WhatsApp çöktü mü? İşte WhatsApp'ta mesajlar neden iletilmiyor? sorusunun yanıtı ve bağlantı sorununa ilişkin ayrıntılar;

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp'tan neden mesaj gönderilmiyor?

Türkiye ve Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından whatsApp'ta bu sabah saatlerinden bu yana mesajlar iletilmiyor. Yine Türkiye ve Dünya genelinde birçok sosyal medya kullanıcı yaşadıkları mesajlaşamadıklarını fark ettiklerinde bunu farklı kanallardan dile getirdi. Ancak hala yanıt alabilmiş değiller. Peki WhatsApp'tan neden mesajlar neden iletilmiyor?

SUNUCULARINDA SORUN VAR

Yaşanan sorunun WhatsApp sunucularıyla ilgili olduğu belirtildi. Mesajlar belli aralıklarla iletilse de sorunun kesin çözümüne ilişkin bir takvim yok.

SMS'LERE YÜKLENDİLER

Gündüz saatlerinde bazı kullanıcılar Whatsapp'da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada 'Whatsapp çöktü' mesajları göndermeye başladı. Sorunun devam etmesi üzerine SMS kullanmaya başlayan kullanıcılar mesajların sadece kendilerinde değil kimsede iletilmediğini fark etti.

TEK TİK ÇIKIYOR

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlarda yalnızca gönderildiğini gösteren tek tik çıkarken iletildiğini ve okunduğunu gösteren hiçbir işaret görülmüyor.

BAĞLANTINIZ KONTROL EDİLİYOR UYARISI

WhatsApp yüklü Android uygulamalarda üst bildirim şeklinde "Bağlantınız kontrol ediliyor" uyarısı çıktığı görüldü.

WHATSAPP'TAN AÇIKLAMA

WhatsApp sözcüsü konuyla ilgili, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söylerken, erişim sorunu sosyal medyanın Türkiye ve dünya listesinde en çok konuşulan konu oldu.

Dünya genelinde bazı kullanıcısı bulunan cep telefonu uygulaması WhatsApp'ta sabah saatlerinden bu yana erişim problemi yaşanıyor. Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin güncellemeden kaynaklandığı ve sunucuları etkilediği düşünülüyor. WhatsApp kullanıcıları, sosyal medyada olayı tartışıyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Svetlana Williams - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi