ÜLKEMİZDEKİ YEHOVA ŞARLATANLARI !!

Fethiye’de uzun zamandır Yehova Şahitleri’nin toplu alanlarda ve özellikle yerel pazarların kurulduğu günlerde belli noktalarda sessiz sedasız...

Fethiye’de uzun zamandır Yehova Şahitleri’nin toplu alanlarda ve özellikleyerel pazarların kurulduğu günlerde belli noktalarda sessiz sedasız misyonerlikçalışmaları yaptıklarına şahit olduk.

Geçtiğimiz haftalarda Cuma Pazarı girişinde, Zabıta noktasının hemen karşısında ellerinde Pazar arabasına benzeyen bir raf üzerinde farklı kapakları bulunan kitapçıkları sergilediklerini gördüm.

İnsanların yoğun olarak gectikleri kavşakta, çok kibar bir şekilde kitapçıklarını uzatıp, ilgilenenlere bilgiler aktardıklarını izledim.

Ne yaptıklarını sorduğumda, insanlara yardımcı olmak için, onlara sevgi dolu yaşamı anlatmak, sorunlarına çözüm bulmak için kutsal kitabı tanıttıklarını söylediler.

Siyahi bir kadinla beraber, bir Fransız, bir Ermeni, bir Suriye’li ve yanlarında iki Türk gençle birlikte bu işi gönüllü olarak yaptıklarını anlattılar.

Zabıta memuru ile birlikte bunun için nereden izin aldıklarını sorduğumda, ellerinde ki bazı evrakları gösterdiler. Ancak bu bir izin kağıdı değil, daha önce iptal edilen bir mahkeme kararıydı.

Emniyete bildirdiğimizde sivil polisler gelip kendilerini uyardılar, ancak orada kalmaya devam ettiler.

Tüm bunlar olurken olaya tanık olan vatandaşların tepkileri önemliydi. Bunun farkına varan ve her gördüğünde onlara tepki gösterenlerin anlattıkları ise bu işin daha derin kökleri olduğunu gösteriyordu.

Yehova Şahitleri’nin bir çok yerde toplanma alanları olduğu, özellikle köylerde ve kız çocuklarına yönelik onları kazanma yönünde çalıştıkları, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek oldukları, köylerde daha çok yaşlı ve hastalara giderek onlara yardım etme ve kutsal kitaplarını anlatma yönünde çaba gösterdikleri gibi çok masum görunen ama amaçlarını da saklamayan örnekler paylaşıldı.

Yıllardır bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya, Ulusal değerlerimizi yok etmeye çalışanların, bu yolla Ülkemizde örümcek ağı gibi büyümleri, bazı kesimlerin buna Demokrasi ve Özgürlük demelerini hainlik olarak algılıyorum. Tıpkı cemaatlerde olduğu gibi, insanların manevi duyguları ile oynayan, Millet olma bilincini yıkmaya çalışan ülkemizin üzerindeki oyunlardan biri olan Yehova Şahitleri nedir, ne değildir ?

Okuyalım, paylaşalım ve çevremizi uyaralım.

Mahallemizde, sokağımızda Yehova şarlatanlarına fırsat vermeyelim.

''Yehova Şahitleri Protestan Hıristiyanlar’ın bir alt grubu olarak tanımlanıyor.

1852 yılında ‘’PENNSYLVANİA’’ da ortaya çıkmış, Kurucusu, Charles Taze Russell’dır.

Kutsal kitapları, Hıristiyanlarda olduğu gibi Tevrat, Zebur ve İncil’i içine alan Kitab-ı Mukaddestir.

Yehova Şahitleri azizleri ve Papa’yı kabul etmezler.

Hz.İsa onlar için Allah’ın oğludur ve şu an Allah’ın sağında oturmaktadır.

Kan vermezler ve hiç bir şekilde kan almazlar.

Dünya vatandaşı olduklarına inanırlar.

Yehova Şahitleri hiç bir Ulusal bayrağı selamlamazlar ve askere gitmeyi reddederler.

Onlar için BAYRAK, SANCAK, VATAN gibi bizim kutsal saydığımız hiç Milli değer yoktur.

Onlara göre büyük bir dünya savaşı çıkacak, sadece Yehova Şahitleri hayatta kalacak İsa Mesih dünyaya inecek ve Yehova Şahidi olmayan insanları yargılayacak ve bu insanlar toprak olup yeniden dirilmeyecektir.

Ardından, dünya cennete dönüşecek ve sadece Yehova Şahitleri bu cennette yaşayacak.

Bu gün Ülkemizde 3 bin Yehova Şahidi var, dünya üzerinde ise yaklaşık 8 milyon oldukları biliniyor.

Bunlar bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.

Ülkemizdeki merkezleri İstanbul’da dır.

Çeşitli yerlerde çok sade döşenmiş toplanma mekanları vardır. Her Pazar düzenli olarak toplanırlar.

Ayrıca her hafta üç gece evlerde toplanıp dini sohbetler yaparlar. Bunun yanında yıllıkİbadetleri de vardır ve hepsi kutsal kitabı ezbere bilirler.

Aralarına yeni insanları katmak için çok aktif çalışırlar.

Ülkemizde KULE adıyla çıkan bir dergileri vardır. Bu dergi 15 günde bir 200’den fazla dilde ve hep 32 sayfa olarak basılır. Dini içerikleri olan bu dergiler 40 Milyon civarında basılarak her yerde, çeşitli mekanlara, toplu taşıma araçlarına sokaklarda gördükleri insanlara ulaştırmak için ciddi şekilde çalışırlar. Bunun yanında UYAN adını verdikleri bir başka dergileri daha vardır.''

Evet yehova şarlatanlari bunlar.Bayrağa, ulus bilincine, manevi değerlere, kültürümüze apaçık saldırı içinde bulunan bu oluşumu başımıza kim sardı?

Bunların içimizde ki işbirlikçilerini kim kontrol ediyor?

Bizi bölmek ve değerlerimizi yok edip köleleştirmek isteyen emperyalistlerin bir maşası da bunlar mi?

Her vatansever bu soruları sormalı bu tür oluşumların, tıpkı cemaatler de olduğu gibi yarın ülkemizin milletimizin başına neler getirebileceğini iyice düşünmelidir.

Ülkemizde etnik ayrımcılığa, kültürel ayrımcılığa, bölücülüge zemin hazırlayan bu şarlatanlara fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün sözlerini unutmayalım.

''Milletimiz din ve dil gibi kuvvetli iki fazilete maliktir. Bu faziletleri hiçbir kuvvet, milletimizin kalb ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz.''

kaynak

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberler Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberler Ankara değil haberi geçen ajanstır.Anket BioNTech mi Sinovac mı? Hangi aşıyı tercih etmeliyiz!