Ziraat Bankası, tarımsal destek hibe ödemelerine bugün başladı

2016 ödemeleri kapsamında, toplam 297,8 milyon TL'lik ödeme yapılıyor..

Üretici ve çiftçilere ödenecek olançiğ süt,genç çiftçiler projesi,kırsal kalkınma,tiftik,süt regülasyonu,ipek böceği,sertifikalı tohum kullanımı,çiftlik muhasebe veri ağı sistemi katılımdesteğive hayvan hastalıkları tazminatıhibe desteği,bugün(2.9.2016) itibarıyla hesaplarına yatırılmaya başlandı.2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında, toplam 297,8 milyon TL'lik ödeme yapılacak.

En yüksek vefazla ödeme,çiğ süt ve genç çiftçiler projesine

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in yaptığı açıklamaya göre;, tarımsal destekleme ödemelerine,bugün itibarıyla başlandı.Bu kapsamda;en yüksek vefazla ödeme,çiğ süt vegenç çiftçilere proje desteği alanında yapılacak.Çiğ süt desteği için 118 milyon vegenç çiftçilere proje desteği için de,89 milyon TL hibeödenecek.

Hayvan hastalıkları tazminatı1,3 milyon

Yapılacak diğer ödeme miktarları da şöyle;Kırsal kalkınma için 23 milyon TL, süt regülasyonu için 53 milyon TL, ipek böceği desteği için 4,4 milyon TL, tiftik desteği için 4 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği için 2,6 milyon TL, çiftlik muhasebe veri ağı sistemi katılım desteği için 2,5 milyon TL ve hayvan hastalıkları tazminatı için de1,3 milyon TL hibe desteği.

Çiftçi ve üretici, para yatmışsa,bugün itibarıyla alabiliyor

Üretici ve çiftçilere aktarılacak bu ödemelerle beraber, yılın ilk 8 ayı sonunda yaklaşık 8.9 milyar liralık destekleme ödemesi yapılmış olacak.2016 yılındaüreticiler içinplanlanan toplam 11 milyar 644 milyon TL'lik tarımsal desteğin, yüzde 76'sı ödenmiş olacak.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; hibe destekleri, bugün itibarıyla Ziraat Bankası şubelerindekiüreticilerin hesaplarına aktarılmaya başlandı.İsteyençiftçi ve üretici, hesabına para yatmışsa,bugün itibarıyla hibesini alabiliyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Halim Utlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.