Silsilenin Böylesi...!

Günaydın güzel düşünen, sakin ve mutlu insanlar ülkesi..

Yani nasıl bir yazı çıkacak bir bakalım..

Fetö operasyonlarının tüm kurumlara ve tüm yaşamımıza nüfus etmesinden sonra, sağlıklı düşünmek ve idrak kullanmak inanın zor olmaya başladı.

100 bin, 150 bin insanın işten el çektirilmesi, artı hadi diyelim bu kalabalığın yarısı kadarda iş bulamayan üniversite ve liselileri düşününce 3 milyardan fazla bir nüfusun bu dönem moral ve sağlık olarak maddi manevi yorulduğunu ve yıprandığını söyleyebiliriz, öyle değil mi?.

Ve...kalkışmacı fetö operasyonu İç ve dış tüm siyasetimize damgasını vurmuş durumda, baksanıza doğuya , batıya, kuzeye,güneye taa Afrika’ ya bile el atmış olan zihniyet önceden poh pohlanırken şimdi devletin tüm kurumlarını ele geçirdiği gibi birde devletin diline hakim olmuştur.!

Burdan gelmemiz gereken süreç acizane fikrimi merak ederseniz. Haziran seçiminde koalisyonun kurulmamış olması ile hız kazanıyor ve bu gecikmeden Türkiye sürekli zararlı çıkıyor, bunu anlamamak için aptal olmak gerekir.

Üstelik tıpış tıpış gidip Sn. Ekmelettin beye oy atan ve şimdi hapiste olan diğer Hdp adayı da düşündürücü...! yani bu ahval ve şerait içinde dahi.. T.C. bekası için aklımızı başımıza alıp düşünmeliyiz.! ..derken meclisin kendi oyları ile kendi kendini fes etmesi ve ayrıca önündeki seçimde sayıca daha fazla milletvekili çıkarılacak olması.. lakin dışardan atamalarında yapılacak olması ile düşünülünce , ..düşündürücü bir sürece gelindi gibi..!.

Bir konu daha dikkat çekici Savaşa yolladığımız ve zamanında Kore Gazisi, Kıbrıs Gazisi şimdi de Suriye Gazisi olan Askerimiz..in başına gelenler..!

Unutmayalım,sonradan suçsuzluğu anlaşılan ve tazminat alan Subaylarımız ve bir Genelkurmay başkanımız vardı! Ne çabuk unuttuk.. unutturulduk... Lakin 5-6 yıl bu suçsuz subayların ergenekon, balyoz , diye içeri tıkıldığına ve savcılara zırhlı araçlarla destek verildiğini gördük.. Şimdi o özü kirli savcı nerde , sizce..?

Gelelim sadede; bi ara 31 mart vakıasının Taksim’de yeşertilmesi meselesi ile uğraştık, yaratılan gezi muhabbeti ile ama olan yine halkımıza oldu , gaz, su, sopa,kuru sıkı atış !.. tahriş tahrip gücü yüksek olan gazlarla yollarımız delindi gözü çıkan 12 kişiyi de unutmayalım..İshaller, alerjiler ve bağışıklık sistemimizin çökmesi...sorunları..! Özel hastanelerle bu sorunun dahada artacağı gözlenmekte..!

Valla bu ülke uzun zamandır yüzü gülmeyen insanlar ülkesi durumunda ‘’Olacak o kadar TV’’ yi bir kere daha yad etmek istiyorum, Sn. Levent Kırca üstün tiyatro kabiliyetiyle hicv ederek olayları ve insanları çok güzel ekranlara taşıyordu. Allah Rahmet etsin. Herkes herşey olabilir ama sanatçı olmak bambaşka birşey., öyle değil mi!?

Antibiotik ... geldiğimiz sağlıksız süreçte .. antibiotik alınmasında dikkatli olmamız isteniyor. Ordan hastanelere giriş yapmak istiyorum... Ülkemizde örneğin Ankara’ da asker hastanesi dediğimiz 3 tane hastane bulunmakta.idi... gözlemlediğimiz gibi sağlık bakanlığına devr olan bu kurumlarda öncelikle devlet hastanesi statüsü genişletilerek tüm SSK çalışanları asker olsun olmasın muayene olabiliyordu.. Doktorların çalışma saatleri arttırılmıştı..

Son geldiğimiz noktada sağlık bakanlığına devr edilen askeri hastanelerde çalışanların maaşlarında 500 ile 1000 lira arası düşüş yaşandığı ve bütün bakanlıklarda halen devam eden servis hizmetine son verildiğini öğrendik.!.ayrıca işleyişte değişiklikler , tüm çalışanların yararlandığı kantinlerin kapatıldığını da görülen lüzum üzerine öğrendik..

Efendim , elde edilen haklar geri alınamaz.... haa yeni girenlere yeni kanunları yada uygulamaları uygulayabilirsiniz.. ama...eski memurunuza bu eziyet niye.!. öyle değilmi..! tasarrufsa her yerde olsun..!

Attan indim eşeğe kavramıyla yüzleşmek ve şu zavallılık, fakirlik modundan Ülke çıkmak zorundayız..Büyük devletler SOSYAL DEVLET anlayışıyla , tüm kurumlarıyla insanının yanında olur.

Eğer şikayet eden bir büyük kitle varsa o zaman durup düşünmekte fayda vardır, değil mi? Yalnış nerede..!

Kimse kimseyi suçlamasın geldiğimiz özellikle şu Meclisin kendi kendini fes ettiği ve çok hoş olmayan insan manzaralarından sonra, sandığın halkın önüne gelip gelmemesi..! diye bir garip süreç yaşıyoruz. Hani aptala yatmanın yada oynamanın açıkcası hangi ülkede halka rağmen birşeyler yapılabilmiştir. Çok ilginç..!

Tersten giderek, cami yi gösterip içini boşaltarak ne İslam hak ettiği güce ve hükme kavuşur nede insanlık kurtulur..! görünen ve hissedilen bu..!

Tekamülünü tamamlamak istiyorsan, suçlu arama gel sende ÖZÜNE DÖN, KENDİNİ BİL, ATA’ nı TANI, DEDENİ , Annaneni, Babanneni inkar etme... !

Meğer ki; bu ülkede karnını doyuruyorsan vede dört başı mamur yaşıyorsan , misafir olan gelen Suriye’ lilere iyilik etmek istiyorsan kimliğini pazara çıkarıp satacağına savaşa son verinde İnsanlar iki gün rahat yüzü görsün.

Ömrün şu geçen neşvesi tam olsun Erenler...

Bu ülke ve tam bağımsızlık için kan döken, mücadele veren tüm insanımıza sağlık olsun ve özellikle Şehitlerimize Allah Rahmetini esirgemesin.

Şu yorgun dünyamız bizim barış duygusuyla yükselttiğimiz vahada mutlaka yeşerecektir.

Sevgi ve Saygı ile kalınız, değerli okurlarım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Günseli Rumelioglu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.