Asgari ücret görüşmelerinin takipçisi olacağız

Asgari Ücret Tespit Komisyonu önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yapacak. Beklentimiz işçilerimizin enflasyonun altında ezdirilmemesi ve en az enflasyon oranında zam yapılması.

Aralık ayının ilk haftası Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirecek. Beklentimiz en az enflasyon oranı kadar zam yapılması. Bir diğer beklentimiz de masaya oturacak ve işçilerimizi temsil edeceklerin geçmişte yaptıkları gibi son anda masadan kalkmamaları. Bizler HAK-İŞ olarak işçilerimizin hak ve menfaatlerini her şeyin üzerinde tutup, emeğin, alın terinin kutsal olduğunu savunurken, işçileri temsilen görüşmelere katılacak kişilerin de bu anlayışta olmalarını bekliyoruz. Ayrıca HAK-İŞ olarak komisyonda biz niye yokuz, biz yoksak ne yapıyorlarsa yapsınlar diyerek anlamsız bir tavır sergileyenlerden de değiliz. Bu işin takipçisiyiz ve emekçilerimizin hakkını her zaman her yerde savunuruz. İnşallah beklediğimiz, umduğumuz gibi işçi kardeşlerimizi tatmin edecek, en önemlisi geçinmelerini sağlayacak bir oranda zam yapılır.

Bunların yanı sıra; asgari ücretle çalışan emekçilerin vergiden muaf olmalarını istiyoruz. Gelir düzeyine göre vergi politikası belirlenmeli. Böylelikle düşük gelirli ile yüksek gelirli arasındaki denge sağlanmış olur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Toruntay - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.