YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas YÖDAK’ı ziyaret ederek, Kıbrıs’ta düzenlenen toplantıya katıldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı (YÖKAK) Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, 25 Ekim 2018 tarihinde Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nu (YÖDAK) ziyaret ederek kurul üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmede YÖKAK ile YÖDAK arasında gelecekteki iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmenin ardından KKTC Kalkınma Bankası Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, “Yükseköğretimde Değerlendirme, Akreditasyon ve Kalite Süreçleri” konulu sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS yaptığı sunumunda, Üniversitelerimizin kendi bünyelerinde kalite güvence sistemini yapılandırırken uluslararası gelişmeleri, ülkemizin ve Yükseköğretim Kurulu’nun öncelikleri ve hedefleri doğrultusundaki çıktılarını dikkate alan iç değerlendirme, akreditasyon, kalite ve performanslarını oluşturmalarının önemli olduğunu vurguladı. Yükseköğretim kurumlarının mezunlarına alan bilgisi ve becerisi dışında, dijital yetkinlik, karmaşık problem çözme, iletişim becerileri, analitik düşünme ve etik gibi konularda yetkinlik kazandırmaları gerektiğini, ayrıca liderlik odaklı bilgi tabanlı yönetim sistemi kurarak hızlı gelişen kompleks dünyaya ayak uydurabileceklerini belirtti. Kalite Kurulunun yol haritasının; uluslararası kuruluşlarla yenilik sürecinin ve dış kalite ajanslarıyla ilişkilerin devam ettirilerek evrensel bir sistem kurmak olduğunun altını çizdi.

Toplantıya YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile BÜKE ve kurul üyeleri, yükseköğretim kurumlarının rektörleri, kalite süreçlerinin planlanmasında görev alacak rektör yardımcıları ve dekanlar katıldı.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İrem Subaşı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.