SEKSÜEL PRODÜKTÖRLER

“TCK 227 ye göre:

“…Bir kimseyi fuhşa teşvik eden, bunun yolunu kolaylaştıran ya da fuhuş için aracılık eden veya yer temin eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis ve üç bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Fuhşa sürüklenen kişinin kazancından yararlanılarak kısmen veya tamamen geçimin sağlanması, fuhşa teşvik sayılır…”

Ekonomik veya siyasi çıkar amacıyla evlilik dışı ilişkiye gireceklere aracılık yapanlara halk dilinde pe….enk denir. Biz kibarca seksüel prodüktör diyelim.

Ülkemizde fuhuş yapmak suç değil, fuhşun aracılığını yani seksüel prodüktörlüğünü yapmak suçtur. Fuhşu kolaylaştırmak da bir tür seksüel prodüktörlük olduğuna göre bizim görsel ve yazılı medyamızda bunlardan pek çok vardır. Bu tesbitimize itiraz edecekler sormak isteriz:

Şöhret yapmak uğruna her gün erotik pozlar veren ar damarları çatlamış üryan veya yâri üryan karıların kendileri, nefislerini pazarlayan seksüel prodüktörler değil midir? Reyting uğruna bu tür karıların çeşit çeşit resimlerini üstelik onları “cüretkâr görüntüler veren sanatçılar” şeklinde tanımlayarak basan medya mensupları ve sahipleri seksüel prodüktörler değil de nedir? Bunlar gibi aşağılık çıkarları için erotik sahneleri içeren sinema veya dizi filmlerinde rol alan sözde sanatçılarla bu filmlerin yapımcıları ve sahipleri de seksüel prodüktörler değil midir?

Birileri çıkar da bize, bunlar aleyhlerine hukuki davalar açılabilecek türden seksüel prodüktörle değildir, diyebilir. Ağızı ve kalemi olanlar konuşup yazabilirler, bizim için önemli de değildir.

Biz bu tür seksüel prodüktörlüğü Yüce Kitabımız Kur’ân’ın kaçınılması nı emrettiği Fahişeler/cinsel çirkinlikler arasında görüyoruz. (En’âm 151) Aşağıda anlamını sunacağımız Nûr süresinin 19. ayetine göre de dünyada cezalandırılacak suç, âhirette tecziye edilecek günah olarak değerlendiriyoruz:

“İslam Dini’ne iman edenler arasında Fâhişe’nin (cinsel çirkinliklerin) yayılmasını sevip isteyenler için dünyada da âhirette de can yakıcı ceza/azap vardır. (Fâhişe’nin yasaklanması ve faillerine ceza verilmesinin gerçek sebebini) siz bilmezsiniz ama Allah bilir.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Rıza Demircan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.