20 TEMMUZ DARBESİYLE İLK KEZ SOKAĞA GİRME YASAĞIYLA KARŞILAŞTIK

TBMM Genel Kurulu’nda konuştum.Yargının iktidarın sopasına dönüştüğünü vurguladım, “Bu değişiklikler olursa orada dertlerini anlatmak için eylemlerde bulunan Nuriye ve Semih aramıza döner mi? Eğer bu değişiklikler olursa halkın iradesiyle seçilmiş milletvekilleri Parlamentodaki görevlerini yapmak üzere buraya gelir mi? Eğer bu yasalar değişirse hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını savunduğu için sürgüne gönderilen Mustafa Karadağ görev yerine geri döner mi?”

“Artık insanları suçlamak için delil ortaya koyma ihtiyacı bile duymuyorsunuz”

Kumpas davaları sürecinin altını çizdim, “12 Eylül döneminde haksız davalar açılırdı, mağduriyetler yaratılırdı. Bu açılan davaların çoğunda belki aralarında mantıki bağ kurulamayan, isnat ve deliler arasında ilişki yaratılamayan delillere dayanarak davalar açılırdı. Özellikle hatırlattığım kumpas davaları sürecinde FETÖ örgütüyle iş tuttuğunuz sırada, o zamanda yapay deliller yaratma ihtiyacı duydunuz, sahte deliller ürettiniz. Şimdi, 20 Temmuz darbesinin sonrasında artık insanları suçlamak için, yaftalamak için bir delil ortaya koyma ihtiyacı dahi duymuyorsunuz.”

“Kızılay’ın göbeğine milletvekillerini almadınız”

12 Eylül ve diğer dikta dönemlerinde sokağa çıkma yasaklarının yaşandığını ama 20 Temmuz darbesiyle ilk kez sokağa girmenin bile yasaklandığının altını çizdim, “Kızılay'ın göbeğine yurttaşlarımız, hatta biz milletvekilleri sokulmadık, "Sokağa girme yasağı var" dediler. Bu, sizin yargıyı, hukuku getirdiğiniz diğer bir aşamadır.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necati Yılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi