ATATÜRK İSTİRMARCILARI

Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kısım günü vefatının 79.yıl dönümünde millet olarak andık. Atatürk anıtkabirde ve meydanlarda anıldığı gibi, kapalı toplantı salonlarında da hayatı ve İlkeleri anlatılarak bilgiler bir kere daha tazelendi.

Mustafa Kemal Paşa savaşlar kazanmış bir komutan olarak ve cumhuriyeti kurmuş bir lider olarak tartışmasız tüm milletimizin atası ve lideridir.

10 Kasım’da Anıtkabire çıkarak ziyarette bulunan başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere siyasi partiler ve protokolde yer alan resmi kurumlar saygı duruşunda bulunarak görevlerini yerine getirmişlerdir. Buraya kadar yapılanlar saygı görevi olarak doğru ve yerindedir. Bütün bu görevler yerine getirilirken Atatürk’ü istismar etmekten geri durmayan çıkarcılar ve bölücüler de anma programından sonra ortaya çıkarak bölücülük ve istismarcılık yapmaya kalkıştılar. Atatürk’ü kendi siyasi rantlarına ve sapık ideolojilerine malzeme yapan sol çevreler Atatürk’e karşı büyük kötülük etmekteler. Her fırsatta Atatürk’ü istismar eden solcular yapar da, dini istismar eden FETÖ gibi sahte din düşmanları boş dururlarmı; onlarda “dindarlara baskı yaptı” yalanıyla karalamada bulunmaktalar. Oysa şu bir gerçek ki Atatürk her zaman güzel dinimize karşı her zaman saygılı olmuştur. Bilhassa dini temsil eden hocalarla karşı karşıya geldiğinde onlara gereken saygıyı göstermiştir. Atatürk’ü ölümünden sonra Türk milletinin gözünden düşürmek için dini kullanan sapık fikirli kimseler “dinsiz” diyerek iftiralar da bulunmuşlardır. Oysa Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale savaşı esnasında bile cepheden yakın dostlarına yazdığı mektuplarda “Allah’ın inayeti sayesinde kazanacağız” diyerek dine karşı olan inancını ortaya koymuştur. Atatürk cephelerde bulunduğu sırada camilere ve cem evelerine giderek Cuma namazlarını kılmış ve daha da önemlisi cami minberine çıkıp “Allah birdir, şanı büyüktür” diyerek Hz. Peygamber efendimiz hakkında övgü dolu sözler söylemiştir. Daha da önemlisi TBMM’nin ilk açılışını dualarla ve tekbirlerle açmıştır. Özel hayatında her zaman kuran okumuş ve manevi kızlarından Nebile’ye sesi güzel olduğu için sık sık ezan okutmuştur.

İktidar partisi olarak AK Parti’nin 10 Kasım’da topluca anıtkabire çıkıp saygı duruşunda bulunması özellikle sol çevreleri rahatsız etmiştir. Bilhassa CHP sözcüleri bu konuda istismar kokan açıklamalarda bulunarak sözüm ona Atatürk’ü sahiplenmeye kalkışmışlardır. Oysa Atatürk 80 milyon Türk milletinin atası ve lideridir. CHP’nin geçmişine dair bu konuda ki sicili pekte parlak değildir. Atatürk’ün ölümünden sonra CHP’nin ona yaptıklarını bu millet henüz unutmuş değildir. Bazı ortamlarda İsmet İnönü’nün Atatürk’ü hedef alan eleştirileri, paralar üzerindeki Atatürk resimlerini kaldırarak kendi resmini koyması, devlet dairelerinden Atatürk fotoğraflarının kaldırılması açıkça bir vefasızlık örneğidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi