Kapatılan Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yurtdışı Öğrenci Kabul

23/7/2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 667 Karar Sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2 nci maddesinin (1) inci fıkrasına istinaden

Kapatılan Vakıf Yükseköğretim Kurumlarına

Yurt Dışından Öğrenci Kabul Kontenjanları İle Kayıt Yaptıran Öğrenciler

İle İlgili İşlemlere İlişkin Açıklama

4.8.2016 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarındaki yurt dışından öğrenci kabul kontenjanları çerçevesinde önlisans ve lisans programlarına kayıt olan öğrencilerin koordinatör üniversiteye yerleştirilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu öğrencilerin kayıtlı olduğu programın koordinatör üniversite bünyesinde bulunması durumunda öğrenciler bu programlarda eğitim alacaklardır. Ancak, koordinatör üniversitede bulunmaması durumunda bu öğrencilerden tercih alınarak Kurulumuza bildirilmesi istenmiştir. Koordinatör üniversiteler tarafından bilgiler halen gönderilmeye devam etmekte olup, 3 Ekim 2016 tarihinde bu öğrencilerin yerleştirilme sonuçları YÖK tarafından karara bağlanacaktır.

Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumundaki programla aynı isimli olan koordinatör üniversite bünyesinde özel öğrenci kabul etmek üzere açılan programlar ile halen eğitim vermekte olan programlar için öğrenciler koordinatör üniversitede eğitime devam edeceğinden öğrencilerin konuya ilişkin Koordinatör Üniversitesi ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.