BEKAD DUYURU!

Kamu kurum ve kuruluşlarına eğitim, danışmanlık ve yayın hizmeti veren Bekad-Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, son günlerde hızla yayılan yalan haberler ile ilgili www.bekad.org web sitesinde bir duyuru metni yayımladı. Yakın zamanda da haber sitemize konular ile ilgili kapsamlı bir röportaj vereceğini açıklayan Bekad Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Doğan, iftira niteliğinde yayın yapan kişi ve kuruluşlara karşı tüm yasal haklarını kullanacağını belirtti.

DUYURU!Son günlerde Derneğimiz aleyhinde, önce sahte mail hesapları ile karalama kampanyası yapılmaya çalışılmış, bu karalama kampanyası itibar görmeyince de bazı basın yayın organları tarafından Derneğimizle ilgili asılsız haberler yayınlanmaya başlanmıştır. İftira ve fitne peşinde koşan art niyetli kişiler tarafından doğrudan hedef haline getirilmeye çalışılmaktayız. Kamu Kurumlarına hizmet veren en iyi kuruluşlardan birisi olmamız sebebiyle, Derneğimizi itibarsızlaştırma gayreti içinde bulunanlar bunu asla başaramayacaklardır. Kaldı ki isnat edilen suçla ilgili Devletimize iki yıldır “Bilirkişi” olarak hizmet vermekteyiz.Görsel ve yazılı basında yer aldığı kadarıyla FETO/PDY ile mücadele eden gruplarla çalışan firmalar, dernekler ve görevli memurlar bu tür yıpratılma çalışmalarına tabi tutulmaktadır. Antalya ilinde bu tür dosyalara “Bilirkişi” olarak görev yapan tüzel kişiliğimiz yıpratılarak iş yapamaz hale getirilmeye çalışılmaktadır. Kaldı ki bu görev verilmeden önce Dernek Üyelerimiz birçok analiz ve incelemeden sonra görevlendirilmiştir. Derneğimiz birçok kişi ve eğitim kurumu ile birlikte çalışmakta olup, gayri resmi hiç kimse adına faaliyet göstermemektedir. Bahse konu haberlerde ismi geçen birçok kişinin Derneğimizle herhangi bir üyeliği, ortaklığı ya da başka bir hukuki bağı yoktur.Ellerine ulaşan her türlü gerçek veya gerçek dışı haberlere Derneğimizin ismini karıştırarak, bazı kurum veya kişilerle ilişki kurdurulmaya çalışarak Derneğimiz aleyhinde kötü algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Derneğimizle ilgili Sözleşmelere aykırı davranıldığı, Derneğimizle çalışan Kamu Kurumlarının sözleşmelerini gözden geçirmeleri ya da iptal etmeleri yönünde haber niteliği taşımayan sahte haberler yapılmaktadır. Ayrıca web sitelerimizden ya da sosyal medya hesaplarımızdan alınan bilgiler, kaynağı ve gerçek durumu bilinmeden haber yapılmaktadır. Derneğimizin ismini asılsız haberlerde kullanıp Derneğimizle hiçbir hukuki bağı olmayan kişiler ve kuruluşlarla bağlantılı göstererek yıpratma ve karalama kampanyası içine giren bütün basın yayın organları ve Derneğimizi itibarsızlaştırma çabaları içinde olan kişiler için maddi ve manevi tazminat davası açılarak, haklarında suç duyurusunda bulunulacaktır.“TÜM YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”Açılmış ve açılacak olan davaların tümü iftiraya karşıdır. Basın özgürlüğü düşünce ve ifadeyi kapsar; iftiraya cevaz vermez. Son zamanlarda bazı medya organlarının, tamamen iftira niteliğinde yayın yapan kişi ve kuruluşlara karşı hukuk önünde hak aramak kaçınılmaz bir görev olmuştur.Söz konusu gerçek dışı haberle ilgili tüm yasal haklarımızı hızlı, eksiksiz ve etkin bir şekilde kullanacağız.KAMUOYUNA DUYURULUR!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alisa Çiçek Akyol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.