YÖK “İSLAM ÜLKELERİ REKTÖRLERİ FORUMU” DÜZENLEYECEK

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, 26 – 27 Temmuz 2017 tarihlerinde, İslam Dünyasında yükseköğretim sistemleri ve üniversiteler arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla, “İslam Dünyasının Yükseköğretim Alanını Oluşturmak” temalı “İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu” Ankara’da düzenlenmektedir.

Konferansın ilk günkü açılış oturumu, 26 Temmuz 2017 tarihinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın teşrifleri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılmıştır.

Forum, 27 Temmuz 2017, Perşembe günü konferans panelleri ve toplantılar Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde devam edecektir.

İslam coğrafyasında yer alan 30’un üstünde ülkeden 120 üniversite rektörü ile ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversiteleri rektörlerinin katılımıyla düzenlenecek olan toplantıda, Bologna sürecinden kopmadan İslam ülkeleri arasında yeni biryükseköğretim alanının oluşturulması kapsamında işbirliklerinin kurumsal anlamda başlaması, güçlü bir network oluşturulması ve araştırma alanı kurulması hedeflenmektedir.

2. GÜN PROGRAMI

Tarih:27 Temmuz 2017, Perşembe

Program:Bilkent Otel ve Konferans Merkezi

09.30-12.00 Panel Oturumlarının Değerlendirilmesi, Geleceğe Bakış

12.00-12.30 Kapanış Konuşmaları

Forum’daki temalar yükseköğretim sistemi ortak mezun yeterlilik ve kalite güvencesi süreçleri, yeterliliklerin tanınması, ortak kredi sistemi ile hareketlilik ve değişim sistemleri, her düzeyde ortak diploma programlarının oluşturulması süreçleri olacaktır.

Forum’un ikinci gününün sonunda ortak bir bildiri yayınlanması planlanmaktadır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İrem Subaşı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.