KİM ADINA ARAŞTIRMA YAPMIŞ?

AK Parti iktidarının oy kaybettiğinden bahisle yalan yanlış haber üreten ülkemizde ki bazı kamuoyuaraştırma şirketlerinin varlığından haberdarken, şimdi birde bu gruba yabancı şirket olarak ABD’li Benenson Strategy Group şirketi eklendi. Fethullah Gülen medyasında yer alan habere göre bu şirket okyanus ötesinden gelerek ülkemizde hazırlığı süren genel seçimlerle ilgili kamuoyu araştırmalarında bulunmuş.

Türkiye’de hiçbir kısıtlama olmadan özgür bir şekilde hazırlıkları devam eden bir genel seçimle ABD’nin ne ilgisi olabilir demeyin. Demek ki bazı milli konularımıza burnunu sokan ABD seçim işine de burnunu sokmaktan geri kalmamış. ABD’den art niyetle bu şirketi gönderenlerin başında hiç şüpheniz olmasın ki Pensilvanya’da yaşayan örgüt başıyla CIA ve MOSSAD örgütleri gelmekte. Okyanus ötesinden maksatlı olarak gelen bu şirket neyin nesi, kimin fesidir, kim tarafından görevlendirilmiş bilen varmı? Ancak basında yer aldığı kadarıyla CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun baş danışmanı ve İstanbul milletvekili Erdoğan Toprak tarafından bu şirketin yaptığı araştırmalar her aşamada takip edilerek genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na iletiliştir.

ABD’li şirketin araştırmalarına göre sözüm ona AK Parti son günlerde oy kaybına uğrarken, CHP hızla yükselişe geçmiş olduğu ifade ediliyor. Hatta öyle ki AK Parti ile CHP arasındaki oy farkı yüzde olarak 8’lere kadar inmiş. Adı geçen uyduruk şirkete göre CHP dışındaki diğer muhalefet partilerin durumu da ele alınarak onların da oy kaybetmeden konumlarını korudukları ifadesiyle gönülleri alınmış.

Bu arada aynı şirket Başbakan Davutoğlu’nu başarısız gösterirken Kemal Kılıçdaroğlu’nu da en başarılı genel başkan göstermek suretiyle moral pompalamasında bulunmuş. Bu kiralık araştırma şirketinin bir diğer marifeti de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı duyulan güvenin giderek azaldığı yönünde kocaman bir kuyruk yalan uydurmuş olmasıdır.

7 Haziran seçimlerine giderken okyanus ötesinden görevlendirilerek maksatlı olarak yalan yanlış kamuoyu araştırma kepazeliğine her kimler aracı olmuşsa onların niyetinden ve milliyetinden şüphe ederim. Bütün bu olanlar Türkiye’nin huzur ve istikrarına karşı kötülük yapmaktan başka bir amaç taşımamakta. Milletimizin kahır ekseriyeti böyle bir uyduruk yabancı şirketin yaptığı yalan yanlış kamuoyu araştırma sahtekarlığına elbette ki inanacağını tahmin etmiyorum.

Bir kere şu bir gerçek ki dış ülkeden gelen bir yabancı şirketin sağlıklı bir kamuoyu araştırmasında bulunması için teknik yönden gazeteciden, politikacıdan, akademisyenden ve belli bazı sivil toplum kuruluşlarından destek alması gerekmekte. Görünen o ki ABD’li bu şirket ihtiyaçlarını kolay yoldan halletmişe benziyor. Medya desteğini hangi medya kuruluşlarından sağladığı açık ve belli. Siyasi yardıma gelince onu da CHP’den sağlamış olduğu Erdoğan toprak’ın ilgisiyle ortaya çıkıyor. Eh geriye sadece bir mihmandarlık konusu kalıyor ki onu da herhalde paralel yapının Türkiye’de ki imamları tarafından sağlanmış olsa gerektir..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi