RÜTBESİZ KOMUTANLAR

15 Temmuz darbe girişimine ait savcılık iddianameleri mahkemeler tarafından kabul edilmeye başlandı. İddianamelerde en dikkat çeken tarafı kuvvet komutanlıklarını yönlendiren ve emir veren FETÖ terör örgütüne mensup sivil imamların olmasıdır.

TSK’de her kuvvet komutanlığını yöneten ve emir veren sivil bir FETÖ terör örgütü mensubu olduğu görülüyor. Darbe girişiminde ana karargah olarak kullanılan Akıncı üssünün emir verici komutanı olarak Adil Öksüz olduğu anlaşılıyor. Bu karargahta suçüstü yakalanan eski hava kuvvetleri komutanı orgeneral Akın Öztürk’ün bile bu uyduruk adamın emrinde olması TSK adına cidden üzücü ve düşündürücüdür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast düzenlemek için Marmaris’e giden 37 kişilik suikast ekibinde bulunan Paşa lakaplı Çiğli imamı Astsubay Zekeriya Kuzu’nun generallere ve subaylara komuta etmesi hiyerarşik bakımından TSK’ni ne durumlara düşürdüklerinin ispatıdır.

15 Temmuz darbe girişiminde yer alan çoğu devlet kurumlarında çalışan FETÖ’nün sivil imamları mahkeme iddianamelerinde birinci derece suçlu olarak geçmekteler. Bunlar şehirlerde taban oluşturmak için ev kiralamak suretiyle TSK içindeki FETÖ terör örgütü mensubu kişileri toplayarak darbe sırasında kimin nerede, ne görevi yapacağı konusunda tebliğlerde bulundukları anlaşılıyor.

TSK’de görevli bulunan örgüte bağlı general ve subaylardan daha yetkili olan FETÖ’nün sivil imamları darbenin hazırlanmasında son derece titiz davranmışlardır. Darbeci askerleri kiraladıkları evlere getirirken farklı araçlar ve güzergahlar kullanarak gizliliğe riayet etmişlerdir, Çok zaman toplantı yerine getirilen subayların cep telefonları bile toplanmıştır.

Mahkeme dosyalarında FETÖ terör örgütünün bir numaralı sanığı olarak geçen devlet ve millet düşmanı Fethullah Gülen devletin tüm kurumlarını ele geçirmek için gerekirse Türk yurdunun temeline dinamit koymaktan çekinmemiştir. Düşünün bir kere halk arasında peygamber ocağı olarak bilinen TSK’ni ele geçirmek için daha işin başında askeri okullara el atarak gencecik beyinleri yıkamak suretiyle öğrencileri ülkesine ve milletine karşı düşman haline getirmiştir. Darbe gecesi yaşları henüz 20’nin altında olan Kuleli Askeri Lisesinde öğrencilerin bu ihanet girişiminde halkına silah çekmesi ne demektir. Ülkenin korunması yönünde eğitim veren Harp Okulları ve Harp Akademi öğrencileri özellikle darbe konusunda eğitilerek adeta düşman askeri gibi ihanete hazırlanmışlardır. 15 Temmuz da görev alan birçok generallerin ve subayların kendi milletine kurşun sıkacak kadar şuurlarını kaybetmiş olmaları TSK’nin imajına zarar verdiği bir gerçektir. TSK kadrosunda bulunan 310 generalden 158’nin FETÖ terör örgütüne hizmet eder duruma gelmesi insanı son derece düşündürüyor.

Başta Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmak üzere AK Parti iktidarı ülkenin geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak için TSK ile Emniyet teşkilatını yeniden ele alarak vatanını, bayrağını ve milletini seven teşkilatlar haline getirmek için birçok yeniliklere imza atmıştır.Ülkemiz tarihinde bu derece ihanete maruz kalmamıştır. Umarım 15 Temmuz ihanetinı 78 milyon insanımız unutmaz da bir daha böylesine kara günü yaşamayız…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.