Anafartalar Zaferi’nin 102. yılı kutlu olsun

Anafartalar Zaferi, yüce milletimizin Çanakkale'de kazandığı en büyük, en parlak ve en destansı zaferlerden biridir. İşgal kuvvetleri son bir güç ile savaşın seyrini değiştirmeyi amaçlamışlar ve Conkbayırı tepesini ele geçirmek için varını yoğunu harcayıp, her türlü savaş taktiğini uygularken, Anafartalar’da vatanı, milleti ve bayrağı uğruna şehit olmayı arzulayan bir milletin fertleri ile karşı karşıya geldiklerini unutmuşlardır.

Savaş meydanında bir yıldız gibi parlayan ve sonrasında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve aynı amaç, şuur ve gayret ile hareket eden bu aziz millet, Dünya tarihinde görülmemiş kahramanlıklarına bir yenisini daha eklemiştir.

Bu zafer, aynı zamanda Milli Mücadele'ye ve bağımsız Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bizler de bugün; aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, aynı inanç, aynı kararlılık ve aynı duruşla Cumhuriyetimizin aydınlık geleceğini inşa etmek için gayret gösteriyoruz. Bizler, bu ülkenin fertleri olarak, Çanakkale ruhunu diri tutup, şehitlerimizin emanetine sahip çıktıkça Cumhuriyetimiz her geçen daha da güçlenecek, ülkemiz dünyanın en müreffeh ülkelerinden biri haline gelecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Anafartalar Zaferi'nin 102. yıl dönümünü kutluyor, başta ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Toruntay - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.