Türkiye’nin genel durumu

Yüce Türk milletinin 57. Alayı olan Türk Milliyetçileri Ülkücü Hareket, dün olduğu gibi bu günkü son derece zor şartlarda da, yarınlarda da hiçbir ön şart koşmadan ve düşünmeden yine kanıyla canıyla Asil Türk milletinin emrinde, hizmetindedir.

Türk devleti; üçüncü bin yılının ilk yüzyılı ilk çeyreğinde, her türlü iç ve dış düşmana karşı adı bir türlü telaffuz edilemeyen içte ve dışta amansızca sürdürülen bir savaşla karşı karşıyadır.

Atam Osmanlının her türlü ihanetler neticesin de namertçe parçalandığı bu topraklardan yüz yıla yakın süredir emperyalist güçler kanlı ellerini bu coğrafyada ki İslam ülkelerinden bir türlü çekmemişler, adına şu yada bu isim koyarak haçlı seferlerini sürdürmüşlerdir.

Bu meyanda Ortadoğu coğrafyası da kan gölüne dönmüştür..

Görünen odur ki dünyada ki enerji ve ticari gelecek üstünde ki amansız çıkar hesapları ve sorunlar sürdükçe bu tür sömürgeci hesapları da gün be gün artarak sürecektir.

Bir damla kan eşittir bir damla petrol diyerek enerji konusunda vahşi düşüncelerini özetleyen emperyalistler her şart altında bu ilkel anlayışlarının kanlı ideolojisini devam ettireceklerdir. Bu çok açıktır ve çok nettir.

94.üncü kuruluş yıl dönümünü şevk ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet; cumhurun son sözü, iradesinin ebedi özüdür. Türkiye Cumhuriyeti, tarihteki Türk devletlerinin son halkasıdır. 29 Ekim 1923 emanetinden asla geri adım yoktur, tersi bir durum ise yok hükmündedir. Milliyetçi Hareket Partisi sorumluluğunun fevkinde, görevinin bilincindedir. Devletimizin kurucusu halaskâr Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadelede can veren, şehitlerimize, ter ve kan döken kahraman gazilerimize, sivil ve asker şahsiyetlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Allah hepsinden razı olsun diyor, muhterem hatıralarını minnet ve şükran hisleriyle anıyoruz .. Cumhuriyetin kuruluş ve kurtuluşumuz hakkında yukarıdaki veciz ifadeleriyle bizlere, Türk Milletine ışık veren, yol gösteren sayın Devlet Bahçeli Bey'i buradan saygıyla selamlıyorum.

Yüce Türk milletinin 57. Alayı olan Türk Milliyetçileri Ülkücü Hareket, dün olduğu gibi bu günkü son derece zor şartlarda da, yarınlarda da hiçbir ön şart koşmadan ve düşünmeden yine kanıyla canıyla Asil Türk milletinin emrin dedir.

Atalar bunu bilir, Tarih buna şahittir.

Ne mutlu Türk’üm diyene.

Saygılar sunuyorum..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahir Özel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.