BİRLİK OLMA ZAMANI

Merhabalar değerli okuyucularım,

Bu hafta ülkemizde yaşanan acı olaylara değinmek istiyorum. Hepimizin içi acıyor bu olaylar sonucu. İnsanlar arası bölüşmeler ayırımcılıklar oldu. Halk, polis, asker birbirine karşı gelmiş durumda. Masum polislerimiz, masum insanlar öldürüldü, masum erlerimiz öldü. Ölen bu kadar erlerimizin ve polislerimizin masumiyetinde şüphe duymuyorum, ölen sivil insanların masumiyetinden de şüphe etmiyorum. Her biri için içim kan ağlıyor. Sosyal medyada da takip ettiğim kadarıyla linç edilen o gencecik masum erlere üzüntünün, vurulan insanları, görevlilerin üzüntüsünden daha çok yer bulması ölüme bile siyasetin bulaştığını gösteriyor. Ne acı ki… Bir sürü annenin, babanın yüreği kan ağlıyor… Ölenlerin hepsine Allahtan rahmet diliyorum, ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Gerçekten öyle bir an geldi ki; bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların anlamı kalmadığı günler yaşıyoruz. Çünkü; korku ve kaygı dolu gözlerle bir darbe girişimi tiyatrosu izledik. Zorla izlettirildik. Bunu izlettirenler darbe girişiminde senaryoyu yazanlar, sahneye koyanlar, rolünü iyi oynayanlar, kardeşliğimize, mutluluğumuza, huzurumuza, umutlarımıza da darbe girişimde bulundular. Yaşadıklarımıza dair birçok söz söyleyebiliriz, lakin hiçbir söz suskunluk ve sağduyu kadar etkili olmayacaktır…

İnsanlığı hiçbir şekilde unutmayalım… Polis de insan, asker de insan, sokak da bulunanlar da insan, hepsi emri yerine getiriyorlar. Bazılarının içinde yamyamlar da olabiliyor. Kardeşim deyip de yanınızda olan da var, kafa kesen de var, vurmayın diyende var. Şu zamanlar da ne olur nefret etmeyin halkımızdan, polisimizden, askerimizden…

Bu acı olaylardan ders çıkaralım. Birleşmek için var olalım. Din, dil, mezhep, ırk, millet, hepimiz birleşelim, renklendirerek enerjimizi bütünleşmek için kullanalım. Bırakalım siyasetçileri, onların düşüncelerini… İnsanların diline, dinin, ırkına, rengine, giyimine, kuşamına bakmadan birlik olalım. Yaşamak için birlik olalım.

Şimdi umuda, sevgiye, saygıya ve demokrasiye sarılma ve her türlü darbeye karşı çıkma zamanı.

Sevgi ve saygılarımla..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Güldane Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.