Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Türkiye’deki tüm üniversitelerde NATO’ya Hayır kampanyası başlattı

Norveç’te düzenlenen NATO tatbikatı sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşman ilan edilmesine karşı tüm Türkiye’den tepkiler yükselmeye devam ediyor. TGB üyeleri, NATO’ya Hayır haftası kapsamında üniversitelerin derslik, yemekhane ve kantinlerinde bildiriler dağıtarak kampanyayı duyuruyor.

TGB, üniversitelerde yürüyüşler ve basın açıklamaları düzenleyerek gençliğin NATO’ya karşı tavrının net olduğunu belirtiyor. Türk gençliğinin ortak mesajının NATO’dan derhal çıkmak ve Türkiye’de bulunan NATO üslerinin kapatılması olduğunu vurguladı.

Üniversitelerin koridorlarında ve panolarda ‘NATO’nun Kanlı Tarihi’ adlı sergiler açan TGB üyeleri, Türkiye’nin geleceğinde NATO ile müttefiklik yoktur diyerek gençliğin tavrını ortaya koydu.

TGB Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi üyeleri NATO amblemi dart tahtasına yerleştirerek atış yaptı.

DTCF öğrencileri dikkat çeken bu eylemi okların hedefinin NATO olduğunu göstermek amacındayız diyerek Türkiye’de bulunan NATO üslerinin kapatılması gerekiyor diye ekledi.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde de öğrenciler ‘NATO’ya Hayır Tam Bağımsız Türkiye’ yazılı pankartı tarihi sütunlu salona asarak tepkilerini ortaya koydular.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Açelya Aşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.