ABD SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Ortadoğu’nun siyasi haritasını değiştirmek için ABD yanına İsrail’i de alarak utanıp, sıkılmadan her türlü oyunu tezgahlamakta. Irak’ı 2003 yılında ele geçirip, Saddam’ı idam ettikten sonra bu ülkede amacına ulaşmış oldu. Bundan sonra sıranın Suriye’ye ve Afganistan’a geldiğini bütün yaptıklarından anlıyoruz. ABD art niyetli planını gerçekleştirmek için de Bağdat’ta Ebu Galip cezaevinde ve Guantanamo da hapİs yatan teröristlerden oluşan DEAŞ terör örgütünü kurarak, bu militanları Irak ve Suriye topraklarına taşımıştır. ABD o kadar yalancı ve düzenbaz bir ülke ki Suriye’de DEAŞ’la mücadele ediyor yalanının arkasına saklanarak, her türlü riyakarlıkta bulunması ayrı bir ahlak sorunudur. ABD askeri gücüyle her ne kadar DEAŞ’la mücadele ettiğini söylese de bugüne kadar bir tek Amerikan askerinin öldüğü görülmemiştir. Sizin anlayacağınız Müslüman’ı Müslüman’la savaştırarak şeytani planını gerçekleştirmek suretiyle bölgede söz sahibi olmaya kalkışmıştır.

ABD kendisinin kurduğu ve bölgemize ihraç ettiği DEAŞ terör örgütünün kullanım süresi dolmuş olacak ki sıranın şimdi Kürt örgütlerine geldiğini söyleyebiliriz. Suriye’de PYD/YPG ve PKK ile Irak’ta da Peşmerge ile ittifak halinde olması bunun ispatıdır. Amerika’nın Ortadoğu’da ahlaksızca uyguladığı plan ganimetinden şüphesiz ki İsrail’de bir pay kapma çabasındadır.

Bölgemiz de karışıklıklar ve kanlı çatışmalar sürerken Kuzey Irak’ta Barzani’nin gayrımeşru bir devlet kurmaya kalkışması Amerika’nın ve İsrail’in teşvikiyle ve desteğiyle olduğu ortaya çıkmıştır. Kısaca ifade etmek gerekirse haydut Amerika Ortadoğu’yu karıştırmak için elinden ne geliyorsa yapmaya devam ediyor.

Amerika bölgemizde ne kadar terör örgütü varsa hepsiyle ittifak kurarak kalleşçe, riyakarca kirli bir oyun oynamaktadır. Güvenlik güçlerimizi şehit eden PKK ile PYD/YPG terör örgütlerine 3500 TIR dolusu silah ve zırhlı araç vererek onları silahlandırıp terör olayları için görevlendirmesi affedilir gibi değildir. Son günlerde Rakka’yı DEAŞ’tan temizleme yalanıyla bu örgütle anlaşarak Rakka’yı PKK’ya teslim etmek için DEAŞ militanlarını arabalara bindirip konvoy halinde güvenli bölgelere nakletme ahlaksızlığı suçüstü yakalanmıştır. Suriye’de kan dökme görevini tamamlayan bizzat ABD’nin kurduğu, sevk ve idare ettiği DEAŞ bundan sonra nerede ve nasıl bir kan dökme görevini yerine getirecek göreceğiz. Çünkü Rakka’yı terk edenlerden bir kısmını CIA canlı bomba olarak çeşitli ülkelere sevketmiştir. Bundan sonra nerede bir canlı bomba patlarsa bunun sorumlusu ABD olacaktır.

Amerika Türkiye ile her ne kadar dost ve müttefik olduğunu söylese de bu kesinlikle aldatmaya yönelik bir yalandır. Amerika’nın bu yalanına daha fazla tahammül göstermeden bir an önce İncirlik dahil Türkiye’de ne kadar üs ve tesisi varsa söküp atıp sınır dışı etmelidir.

Son alınan haberlere göre Rakka’dan ayrılan 1749 terörist Türkiye üzerinden batı ülkelerine geçmek isterken sınırımızda yakalanmıştır. Yakalananların arasında bulunan Mısırlı Ebu Zeyd isimli terörist sorgusunda CIA bunlar arasından bir kısmının çeşitli ülkelerde canlı bomba olmaları için şartlı olarak anlaştığını ifade etmiş. Bir grup PKK’lı ve DEAŞ’lıyı da İdlib’de TSK’ne karşı savaşmaları için Amerikan askerleri tarafından Rakka’dan Hama’ya taşıdığını ifadesinde söylemiştir. Bütün bu gelişmeler bize Türkiye’nin yıllardır savaştığı terör örgütlerinin yanında bizzat ABD güçlerinin de yer aldığını göstermekte. Dost ve müttefik yalanıyla Türkiye’yi yıllardır kandıran bu haydut ülkenin bölgemizden bir an önce sökülüp atılması için ilgili makamlarımızın bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.