Sen içindeki putu yıktın mı?

Nefsin oyununa gelmek ne kadar kolay değil mi? Orada burada Atatürk’ün heykeline saldırarak sevap kazanacağına inanıyorsan vay halinize, sen içindeki putu kırabildin mi ki heykellere saldırıyorsun?

*Eşine sadık mısın?

*Anne babanızın halini soruyor musun?

*Komşunla selamlaşıyor musun?

*Toplum senin şerrinden emin mi?

*Farzlarını yerine getirebiliyor musun?

*Edep, marifet ve muhabbet düzeyin nasıl?

*En önemlisi de ihsan ve ihlas dereceni biliyor musun?

*Ne yaptın da o kuru taş sana engel oldu oluyor?

Bunları yerine getirebiliyorsan sağında solunda heykeller olsa ne yazar? Bunları yerine getiremiyorsan sağıdaki solundaki taşları kırsan sana ne faydası var?

Bazen yaşanması gereken süreçler var, yaşanır geçer, bu laiklik, Atatürkçülük de öyle bir şey, vatandaş baktı ki birileri bu kavramların arkasında saklanarak Anadolu insanına zulüm ediyor, sessiz sakin bir tarzda bir kenara çekildi değil mi?

Onun için diyorum ki içindeki put ne durumda?

Peygamber aleyhisselatu vesselam diyor ki “Allah tipinize ve sözlerinize bakmaz kalbinize ve davranışlarınıza bakar.”

Bundan daha samimi ve gerçek bir ifade var mı? Kalpleri Allah biliyor, davranışlarınız da hayatı şekillendiriyor.

Gördünüz Şanlıurfa’da Atatürk’ün heykeline saldıran provokatör HDP üyesi çıktı, İstanbul’da “kıyafetime karışmayın” diyenlerden bir kısmının üzerinde ise iki karış kumaş var, müsaade edin de onu da çıkarsınlar bari insanların sınıfından çıksınlar.

Çıplaklıkta yarışarak,

*Uzay mekiği yapacaklar,

*Fen alanında buluşlar yapacaklar,

*Ağır sanayi hamlelerinin temelini atacaklar,

*Bilgeys ve Aple gibi bilgisayarda terakki edecekler. Ama biz müsaade etmiyormuşuz ne yapalım o üzerlerindeki elbise beyinlerini örtüyor herhalde.

Alem duysun çırılçıplak gezseler de bir mümin onlara bir şey demez, ayrıca hayvan sınıfına girdikleri için onlara bakmak da günah sınıfından çıkıyor kanaatimce.

Biz kendi içimizdeki putlarla uğraşıyoruz arkadaş, canınız sıkılıyorsa bir tiyatro çevirin bir kısmınız örtülü Mümine rolüne girin, bir kısmınız da sakal bırakıp sarık bağlayın birbirine saldırıyor musunuz, sarılıyor musunuz o sizin sorununuz biz “cihadı ekber” olan nefis terbiyemizle ilgileniyoruz.

Bilmem anlatabildim mi?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.